17.11.2018

Podruhé už dorost Spartu nepřekvapil

P R A H A – První malé pražské derby mezi dorostenci Kobry a Sparty skončilo nečekaným úspěchem hokejistů z Braníku, kteří v Holešovicích zaskočili favorita těsně 3:2. Po první třetině sobotní odvety měli nakročeno k dalšímu triumfu, tentokrát se jim ale nepodařilo hubený náskok udržet. Soupeř na jihu Prahy uspěl 5:2, přičemž pod trefy domácích se podepsali Stanislav Tichý a Lukáš Strnad.

16. kolo, 17.11.2018 v 12:00

HC Sparta Praha

2:5

(2:1, 0:3, 0:1 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Tichý (Král, Sekula), 20. Strnad (Výkruta, Rajilič) – 1. Broš (Vitouch, Bareš), 28. Vitouch (Tomov), 32. Krupička, 35. Broš (David, Vitouch), 49. Krupička (Mácha, Ducháč), rozh. náj. v nadstavbě Bareš. Rozhodčí: Sýkora – Klouček, Zháňal. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 15:58. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

HC Kobra Praha: Černý – Kalajev, Mašek, Bartoň (A), Frydrich, Capoušek – Král (C), Tichý (A), Výkruta, Nápravník, Rajilič, Sekula, Halfar, Strnad, Lederer, Kvasnička.

HC Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Šesták, Ducháč (A), Ludvík – Pražák, Broš, Bareš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, Němec, Filipov, Vitouch (C).

Padesátka diváků v mrazivé branické hale na první branku nečekala vůbec dlouho. Už osmadvacet sekund po úvodním vhazování poslal hostující celek do vedení zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště Josef Broš. Odpověď ze strany Kobry ovšem přišla takřka okamžitě – v čase 2:17 připravil Krbečka o čisté konto Stanislav Tichý a začínalo se zase od začátku. V dalším průběhu prvního dějství pak měli více ze hry svěřenci Richarda Žemličky, kterým se však nedařilo najít recept na výborného Tomáše Černého. S těsným náskokem tak do přestávky po zásahu Lukáše Strnada odcházeli paradoxně domácí.

Hosté nechtěli připustit repete prvního vzájemného zápasu, ve kterém je outsider z jihu Prahy zaskočil těsně 3:2, a ve druhé části vzali věci do svých rukou. Na Černého letěla jedna střela za druhou a neúprosný nápor nakonec v osmadvacáté minutě ve vyrovnávací branku přetavil Michal Vitouch. Na jeho trefu navázal o něco později ve vlastním oslabení Jan Krupička a nedlouho po něm poslal Spartu do dvoubrankového trháku Josef Broš. Hlad Holešovických po dalších gólech byl evidentní, brankář Kobry ale za svá záda už další kotouče nepustil.

Žemličkovi svěřenci měli hodně šancí se prosadit i ve třetí části, nakonec ale slavili zásah jenom jednou – v polovině dějství uklidil puk do branky Jan Krupička a definitivně tak pojistil vítězství Sparty v základní hrací době. Sparťané tak i přes vlažný start na ledě Branických potvrdili roli favorita, zasypali jejich gólmana bezmála šedesáti střelami a uspěli 5:2.

O majiteli bodu navíc z již tradiční nadstavby muselo rozhodnout až páté kolo nájezdů. V něm se prosadil Albert Bareš a přisoudil jej tak hostujícímu celku.