16.01.2019

Přestřelka v Bílině vytoužené body nepřinesla

Na třetí lednovou středu hokejisté pražské Kobry nebudou vzpomínat rádi. Rozjetý celek pod vedením lodivoda Šeby hodlal proti Bílině prodloužit svou vítěznou šňůru na čtyři utkání, což se mu ale nakonec nepodařilo – z úspěchu se totiž po výsledku 8:5 radovali domácí. Braničtí tak prozatím zůstávají na pátém místě, přičemž na děčínské medvědy nově ztrácí tři body. Svěřencům Jaroslava Haška se totiž podařilo zvítězit na horkém mosteckém ledě.

32. kolo, 16.01.2019 v 18:00

HC Draci Bílina

8:5

(1:1, 2:1, 5:3)

Branky a nahrávky: 10. Brzek (Heinzl, Sýkora), 24. Šimeček (Procházka, Urban), 39. Procházka (Šimeček), 44. Petržílka (Cikánek, Vošta), 46. Brzek, 50. Urban, 55. Komínek (Procházka), 58. Procházka (Šimeček) – 12. Hlinka (Schejbal, Nestrašil), 27. Šteiner (Šťastný, Šmerha), 49. Šergl (Nestrašil, Verbík), 58. Kysela (Ryzák, Antončík), 59. Šteiner (Šmerha). Rozhodčí: Šindel – Fiala, Tichý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 8:3, 8:5.

HC Draci Bílina: Zajíček – Jarý, Dvořák, Cikánek, Vošta, Delmarche, Heinzl, Jungvirt – Gnusin, Komínek, Procházka, Petržílka, Brzek, Kobes, Urban (C), Sýkora, Šimeček, Šmejc.

HC Kobra Praha: Sochůrek (46. Mouček) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Šeba, Kysela, Patočka, Šteiner Da., Nestrašil, Šergl, Šteiner Do. (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík.

Kobra do středečního střetnutí sice vstupovala jako mírný favorit, domácí se však papírově silnějšího celku nezalekli a chtěli opět ukázat, že na Pražany letos umí. V polovině desáté minuty otevřel skóre Dominik Brzek, přičemž vedení Drakům ovšem moc dlouho nevydrželo. Jen krátce poté se totiž nechal za hákování vyloučit domácí Urban, jehož prohřešek potrestal střelou z kruhu Filip Hlinka. Bílina svému soupeři později nabídla ještě jednu přesilovku, kterou už ale nevyužil.

Divoký úvod prostřední periody nabídl šance na obou koncích ledové plochy. Nakonec to byli Severočeši, kteří se mohli radovat jako první – v čase 23:27 totiž poslal za Sochůrka druhý kotouč Jaroslav Šimeček. Braničtí ovšem opět zareagovali velmi rychle, jelikož o dvě a půl minuty později bylo po trefě Dominika Šteinera opět vyrovnáno. Těsně před koncem se ale prosadil bílinský ostrostřelec Jakub Procházka, a Draci tak do přestávky přeci jen odcházeli spokojení – 3:2.

Třetí dějství pak přineslo naprosto nečekanou a nevídanou kanonádu, která pro hosty neměla šťastný konec. Krátce po sobě v úvodních minutách skórovali Hanuš Petržílka s Dominikem Brzkem, a vyhnali tak Lukáše Sochůrka z branky. O kontaktní gól se postaral Jan Šergl, domácí však odpověděli jen o pár chvil později ranou Tomáše Urbana. Prohru Kobry pak zpečetili dalšími brankami Jakubové Komínek a Procházka. Jedinou útěchou pro pražské fanoušky mohli být pouze dva zásahy v samotném závěru utkání, které padly z holí Dominika Šteinera a Jiřího Kysely. Sečteno, podtrženo: Bílina – Kobra 8:5.