21.08.2019

První prohra v přípravě, Kobra nestačila na Most

Libor Kokoška

Kobra na ledě extraligového Litvínova nestačila na celek MOSTEČTÍ LVI, a prohrála tak poprvé v letošní sezóně. Pražský celek neměl dobrý vstup do utkání a už po dvaceti minutách prohrával rozdílem třídy 0:3. Ani druhá třetina nepřinesla zlepšení, Most nadále válcoval hostující celek a přidal další tři branky. Na kluzišti nechyběli ani emoce, ve druhé třetině dostal po rvačce trest do konce utkání hostující Bakrlík. Prvního gólu se hostující hráči dočkali až ve třetí třetině, nejdříve se gólově prosadil Knesl, pak svou premiérovou branku v dresu Kobry přidal i Mrkvička.

přát., 21.08.2019 v 17:30

MOSTEČTÍ LVI

7:2

(3:0, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Čmolík (Čejka), 18. Smolka (Kýhos), 18. Mála (Bakrlík), 28. Drašar (Kuncl), 30. Mála (Fučík), 33. Smolka (Kýhos, Nedrda), 39. Mála (Čmolík, Drašar) – 43. Knesl (Bříška), 50. Mrkvička (Bříška). Rozhodčí: Hlinka – Klika, Majerčín. Vyloučení: 4:5, navíc Bakrlík (MSL) OT, Šefl (KOB) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Průběh utkání: 7:0, 7:2.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Kopýtko) – Fučík, Polák, Havlík, Přibyl, Urbánek, Kuncl – Nedrda, Kýhos, Smolka – Böhm, Čejka, Čmolík – Drašar, Bakrlík, Mála

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Mrkvička, Knesl, Drahorád, Valík, Šefl, Šafránek – Tondr, Bříška, Plíhal – Smejkal, Hlinka, Heldák – Rohlík, Slanina, Petrov – Mucha, Netolický, Šeba – Hrubý

Kobra nevstoupila do zápasu s Mostem ideálně. Už ve třetí minutě pas Michala Čejky našel za obranou volného Jakuba Čmolíka, který tváří v tvář pražskému gólmanovi Lukáši Sochůrkovi nemilosrdně skóroval střelou k pravé tyči. Už o pět minut později měl brankář Kobry opět napilno, trefa z hranice pravého kruhu mosteckého tahouna Vladimíra Kýhose olízla vzdálenější tyč a vylétla ven z branky. V 18. minutě už hosté tolik štěstí neměli, po parádní nahrávce zpoza branky od Vladimíra Kýhose poslal pod víko branické branky puk Pavel Smolka. O necelých třicet sekund později se stav utkání opět měnil, z pravé strany kluziště poslal František Mála puk za záda Lukáše Sochůrka. Most už tak po prvních dvaceti minutách vedl rozdílem třídy a nakročil si tak k výhře nad favorizovanou Kobrou. Tým z Prahy si navíc v první dějství zápasu nedokázal vytvořit žádnou větší příležitost, jedinou nebezpečnou střelu k pravé tyči Tomáše Plíhala zlikvidoval skvělým zákrokem domácí gólman Lukáš Hosnedl.

Ani druhá třetina nepřinesla změnu. Most měl nadále navrch a nepříjemně na hostující branku tlačil. Lukáš Sochůrek musel předvést několik povedených zákroků, aby zabránil ve vstřelení čtvrté branky. Ve 28. minutě už ale byl znovu překonán, Miroslav Kuncl dobrým pasem vysunul Davida Drašara, který se v samostatném úniku prosadil pohlednou střelou k tyči. O tři minuty později se domácí opět radovali, František Mála dostal pas za obranu a ani napodruhé se v dnešním zápasem nemýlil, když po povedené stahovačce poslal puk do hostující sítě. Přesilovku po faulu Mrkvičky domácí využili, pohlednou kombinaci zakončil Pavel Smolka těžko chytatelnou střelou k tyči. Na hřišti to od začátku druhé třetině vřelo emoci, všechno vyvrcholilo v 34. minutě, když se porval Šefl s Bakrlíkem. Domácí hokejista dostal trest do konce utkání.

Do třetí periody středečního utkání vstoupili hosté s diametrálně rozlišným výkonem. V první desetiminutovce měli navrch a v té druhé se svým severočeským oponentem hráli minimálně vyrovnaně. Nátlak Kobry plodil své ovoce už ve 43. minutě, kdy se po přihrávce od Kamila Bříšky prosadil jakožto první hostující hráč Aleš Knesl. Pro letní akvizici pražského celku se tak jednalo už o druhou branku během posledních dvou utkání. V 50. minutě se hosté opět prosadili, Bříška opět poslal svého spoluhráče do gólové střelecké pozice, tentokrát si svou premiérovou střelu ve žluto-modrém dresu připsal Tomáš Mrkvička. Ani třetí třetina se ale neobešla bez bitky, tentokrát z toho byla ale jen dvojice dvouminutových trestů pro domácího Poláka a hostujícího Bříšku.

Miloslav Šeba (Kobra): První dvě třetiny byly z naší strany hodně špatné. Nedobruslovali jsme soupeře a špatně jsme napadali. Oni nás dobře rozebírali a dali nám tak několik zbytečných gólů. Třetí třetina se nám povedla, hráli jsme úplně jiný hokej a díky tomu ji vyhráli 2:0. Hráli jsme takový hokej, který chceme hrát i v sezóně. Presovali jsme a přestali jsme jim ustupovat. Most je kvalitní celek, má dobré hráče. Vloni přeci jen postoupili do finále se Sokolovem a to už něco znamená. Tenhle zápas byl pro nás užitečný, jelikož se v něm ukázalo, kde nás tlačí bota a už zítra na tréninku se tak na ty věci můžeme zaměřit.

Vladimír Machulda (MOSTEČTÍ LVI): Posledních pár zápasů jsme odehráli dobře a i dneska k tomu kluci přistoupili perfektně. Bylo tam spoustu věcí, které po těch hráčích chceme. Řekl bych, že do stavu 7:0 to bylo jednoznačné, pak se ale Kobra zvedla. Nakonec jsme to zvládli a uhráli do vítězného konce.