26.10.2019

Sedmnáctigólová demolice! Kobra se blýskla proti Číňanům

Velmi vysoko se Kobře podařilo srazit k zemi čínské draky. JIž od počátku otevřeli Braničtí svůj střelecký účet, který postupně navýšili až na konečných sedmnáct gólů, přičemž pouhé tři inkasovali. Velmi se v utkání blýskl například Kamil Bříška, který dopomohl k výhře svými pěti gólovými trefami a dalšími třemi asistencemi.

12. kolo, 26.10.2019 v 17:00

China Golden Dragon

3:17

(1:4, 2:4, 0:9)

Branky a nahrávky: 12. Kučera, 24. Kučera, 35. Zheng (Li, Zich) – 1. Valík (Novák, Hlinka), 10. Bříška (Plíhal, Tondr), 14. Bříška (Plíhal), 20. Petrov (Heldák, Šteiner), 28. Tondr (Bříška, Plíhal), 35. Tondr (Bříška), 37. Petrov, 38. Bříška (Tondr, Mrkvička), 41. Tondr (Bříška, Plíhal), 43. Hlinka (Šťastný, Novák), 47. Bříška (Mrkvička), 48. Šťastný (Hlinka, Knesl), 50. Novák (Knesl, Hlinka), 52. Bříška, 57. Tondr (Bříška, Plíhal), 59. Šteiner (Tondr, Mrkvička), 60. Hlinka (Valík, Šťastný). Rozhodčí: Bernat – Hradil, Dědek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:17.

China Golden Dragon: Han (Xia) – J. Kučera, Chang, Si, Guan, Song, Han (A), Jin, Yao, Yulong Wang, Xihan Wang, Li, Zheng, Xiang (C), Chu, M. Kučera, Husarik (A), Zhou, Li, Ma

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Šteiner, Valík, Knesl, Antoš, Šmíd, Mrkvička, Šefl – Furch, Hlinka, Tondr, Bříška, Petrov, Smejkal, Heldák, Netolický, Šťastný, Hrubý, Plíhal, Novák, Antončík

Utkání začalo rychlým nástupem Kobry. Už po 58 vteřinách hry se prosadil Dominik Valík. Pražané pak ale čekali na gól skoro dalších devět minut. Posléze využil přesilovku Kamil Bříška. Na tuto trefou ale Číňané záhy reagovali zásahem Michala Kučery. Přestřelka pokračovala dalším gólem Kamila Bříšky. Ještě před koncem třetiny upravil skóre Daniil Petrov.

I úvod druhé třetiny přinesl pozvolnou přestřelku. Jako první se prosadil čínský drak Michal Kučera. Na něho ale záhy reagoval využitím další přesilovky Lukáš Tondr. Pak ale i čínský tým dokázal využít přesilovku, a to když se dokázal prosadit Mingju Zheng. Druhá třetina ale pokračovala už jen třemi dalšími góly Kobry, postupně z holí Lukáše Tondra, Daniila Petrova a Kamila Bříšky.

Ve třetí třetině se rozjela kobří střelecká mašina na plné obrátky. Gólman Číňanů Han v ní musel lovit ze své branky hned devět kotoučů. Vůbec poprvé hned zkraje od Lukáše Tondra. V střeleckém výčtu se nadále prosadili FIlip Hlinka, Kamil Bříška, Tomáš Šťastný, Dominik Novák, Kamil Bříška, Lukáš Tondr, Dominik Šteiner a Filip Hlinka. Kobra tak vysoko zdemolovala svého soupeře a připisuje si další důležité tři body.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Do první třetiny jsme vstoupili na čtyři formace. Tato hra nám ale neseděla a také to nevycházelo tak, jak jsme si představovali. Proto jsme do druhé třetiny stáhli hru na tři pětky. Ta se z našeho pohledu zvedla, ale neměla takový drive, jaký bychom chtěli. V třetí třetině už nám vše vycházelo dle představ a hráči se alespoň zlepšili v bodování. Teď se ale musíme dobře připravit na Příbram, kterou jsme minule podcenili. Do tohoto zápasu musíme zlepšit začátek a bodovat v něm naplno.