08.10.2020

Skvělý výkon Pejšové nestačil, dorostenci dohrávku s Dynamem nezvládli

Čekání na první body nového ročníku pokračuje dál, série porážek branického dorostu se protahuje na šest utkání. V posledním domácím duelu před nucenou dvoutýdenní pauzou zapříčiněnou vládními opatřeními mládežníci Kobry přivítali Dynamo, kterému i přes kvalitní výkony gólmanky Julie Pejšové podlehli 0:5. Braničtí tak i nadále zůstávají na posledním místě tabulky skupiny Střed.

3. kolo, 08.10.2020 v 16:00

HC Dynamo Pardubice

0:5

(0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Jaša (Dostál, Kubíček), 23. Jirout (Macas, Pilař), 30. Macas (Jirout, Panchartek), 39. Dostál (Jaša, Kubíček), 50. Gromadzki (Pavlata, Burda). Rozhodčí: Květoň – Kučera, Hradil. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 0 (hráno bez diváků). Střely na branku: 28:51. Průběh utkání: 0:5.

HC Kobra Praha: Pejšová – Novák, Frydrich (C), Šeba, Kalajev, Chytil, Nácovský, Seidler – Šrámek, Holec, Kovář, Halfar (A), Bauer (A), Judiak, Příhoda, Uhlík, Lederer, Čečetka.

HC Dynamo Pardubice: Marossy – Joudal, Hebek (A), Bárta, Svoboda, Koudelka – Pavlata (A), Macas, Dostál, Jirout, Kubíček (C), Pilař, Panchartek, Burda, Jaša, Gromadzki.

Do utkání vstoupilo lépe favorizované Dynamo, na kterém vůbec nebylo znát, že se jednalo o jeho první duel po bezmála třech týdnech. Svěřenci kouče Havíře tlačili na branku svého soupeře a snažili se co nejrychleji prosadit, na skvělou gólmanku domácího výběru se jim ale dlouho nedařilo najít recept. První gól tak paradoxně přišel až poté, co se hra trochu vyrovnala – v polovině dvanácté minuty otevřel skóre zakončením z hranice brankoviště Tomáš Jaša. Kobra pak následně zahodila šanci vyrovnat v přesilovce, a do pauzy se tak šlo za stavu 0:1.

Druhá perioda přinesla trefy tři, všechny padly do sítě Branických. Pod tu první se už dvě minuty po úvodním buly podepsal Josef Kubíček, který proklouzl za domácí obranu a z úniku se prosadil. Kapitán Pardubic se nedlouho poté dostal do nájezdu znovu, tentokrát ale přestřelil. Další zásah tak měl na svědomí Matyáš Macas, jenž Pejšovou překonal v přesilovce lehkým projektilem mezi betony. Těsně před koncem pak na 4:0 zvýšil Dominik Dostál, a před třetí třetinou si tak Východočeši úžívali pohodlný čtyřbrankový náskok.

Poslední dvacetiminutovka se odehrála v klidnějším tempu, gól padl stejně jako v první části jen jeden. V čase 49:35 se po rozpadu branické obrany na střeleckou listinu zapsal Adrian Gromadzki, jenž upravil stav střetnutí na konečných 5:0 pro Dynamo. Pardubice si tak z ledu Kobry odvezly tři body, zatímco domácí hráči po šesti kolech dorostenecké nejvyšší soutěže stále čekají na první úspěch.