24.10.2018

Šňůra proher je u konce! Kobra zvládla porazit Děčín!

Vít Trubička

Po dlouhé době to konečně vyšlo! Kobra dokázala na svém ledě vyválčit velmi důležité tři body a vrátit medvědům úvodní porážku. Velkým dílem práce se na dnešním výsledku podíleli oba gólmani, jak Václav Mouček, tak Martin Volke pochytali obrovské množství pokusů. Přesto všechno nakonec byla Kobra šťastnější a zlomila nepříznivý stav.

12. kolo, 24.10.2018 v 18:00

HC Děčín

3:2

(1:1, 0:0. 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Šmerha (R.Verbík), 43. Šťastný (R.Verbík, Kasík), 57. Hanták (Hlinka) – 8. Kordule (Oliverius), 59. Kuchynka (Petráš, Hříbal). Rozhodčí: Škrobák – Schopf, Horký. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC Kobra Praha: Mouček (Novák) – Skočovský, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Kysela, Nestrašil, Tuma, Šteiner (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Hanták.

HC Děčín: Volke (Lavinger) – Hříbal, Hes, Kaltenböck (C), Loukota, Vaněk, Zdvořáček, Balcar – Zajan, Kuchynkam Drašar, Volráb (A), Amirov, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.

Do úvodní třetiny vstoupili o něco málo aktivněji hokejisté Děčína, kteří několikrát prověřili gólmana Moučka, ovšem obrana Kobry se držela. V osmé minutě ale mírně zaváhala. Toho využil Pavel Kordule, jemuž se podařilo napravit gólový nezdar z předchozího momentu a poslal Děčín do vedení. Vstřelený gól ale nabudil více pražské hokejisty. Kobra začala více napadat svatyni Martina Volkeho, což nakonec vyneslo vyrovnávací trefu Tomáše Šmerhy. Oba celky se ještě pokoušely o zisk vedení, ani jeden ale nebyl úspěšný. Díky tomu se litý boj mohl přesunout i do periody následné.

Druhou třetinu už Kobra zvládla o něco lépe. Již od počátku se díky dohrávání přesilovky dostávala k mnoha útočným příležitostem. Děčínský gólman Volke měl velké množství práce, navíc i vzhledem k tomu, že Kobra měla několik dalších přesilovek v průběhu třetiny. Každá akce domácích ale právě na Volkem zahořela, čímž i po druhé třetině byl stav nadále bezbrankový.

Třetí třetina přinesla odstup Kobry díky dalším přesilovým hrám. Po mnoha šancích zvýšil na 3:1 navrátilec po zranění Filip Hanták, který využil hned dvojnásobnou početní výhodu. V závěru to byli ale medvědi, kteří převzali otěže hry a vehementně se snažili o vyrovnání. Částečně se jim to povedlo. Na 3:2 snížil trefou do prázdné branky Štěpán Kuchynka, což ale byla poslední akce medvědů. I díky tomu zvládla Kobra po celkem dlouhé době zvítězit a připsat si velmi důležité tři body.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Pomohlo nám, že se do sestavy vrátili po zranění Marek Ryzák a Jaroslav Kasík, čímž máme konečně šest obránců. Tým šel dnes za výhrou od počátku na sto procent a bylo jen otázkou času, kdy nepříznivou sérii zlomíme. Nehráli jsme zas tak špatně, ale dostávali jsme zbytečné góly. Přestože to dnes bylo vyrovnané utkání, měli jsme víc ze hry a zaslouženě jsme vyhráli. Za to musím poděkovat celému týmu, že jeli všichni na doraz. Speciálně bych chtěl pochválit gólmana Moučka, který nás řadou zákroků podržel.

Jaroslav Hašek (HC Děčín): Pro nás je to samozřejmě zklamání, přijeli jsme sem vyhrát. Nicméně, je třeba sportovně přiznat, že Kobra byla lepším soupeřem a výhru si dnes zasloužila. V utkání rozhodly přesilovky a produktivita v zakončení.