02.02.2019

Velká škoda! Kobra s Vlky držela krok až do třetí třetiny

Šebovi svěřenci se papírově lepšího soupeře nezalekli, body z duelu s Jabloncem ale nevybojovali. Hosté ve třetí třetině rozhodli o svém vítězství třemi brankami a na sever Čech se tak vrací s další výhrou na kontě. Boj o play-off se tak komplikuje, nic však ještě není ztraceno – Děčín padl v Kolíně 0:4 a ztráta Kobry na poslední postupovou pozici tak stále činí "jen" čtyři body.

36. kolo, 02.02.2019 v 18:00

HC Vlci Jablonec nad Nisou

2:5

(1:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 15. Nestrašil (Šťastný, Hlinka), 31. Ryzák (Kasík, Nestrašil) – 5. Pavlů (Brokeš, Frk), 20. Bříška (Tondr), 43. Nezbeda (Homolka, Mrkvička), 49. Maďar (Brokeš), 59. Tondr (Bříška, Mulač). Rozhodčí: Šperl – Petr, Kučera. Vyloučení: 1:0. Využití: 3:5. V oslabení: 0:1. Diváci: 175. Střely na branku: 29:30 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Mrkvička, Pilař, Pavlů (A), Abraham, Šuráň, Havelka – Šilhan, Hájek, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr (C), Brokeš, Mulač, Maďar, Bříška (A).

Do utkání lépe vstoupili severočeští hokejisté. Už po pěti minutách hry se Michal Pavlů prosadil z osy hřiště. Jablonečtí bruslaři svůj náskok úspěšně hájili deset minut, pak ale Šťastný našel zpoza branky Nestrašila, který se z nadějné pozice nemýlil a střelou do levé šibenice vyrovnával. Minutu před koncem třetiny se dělovkou z osy prosadil Kamil Bříška.

Ve druhé třetině toho k vidění už moc nebylo, zato se Kobře povedlo podruhé v sobotním utkání srovnat. Po faulu Mrkvičky a Tondra se ve hře 5 na 3 prosadil Ryzák tvrdou střelou od modré.

Rozhodovat se tak muselo až ve třetí třetině. Přečíslení dva na brankáře gólově zakončil Nezbeda. Patrik Maďar pak povedeným sólíčkem přes celé hřiště a střelou do levé šibenice poslal Jablonec už do dvoubrankového vedení. Celý zápas rozhodl minut před koncem gólem do prázdné branky Tondr.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Na Jablonec jsme si věřili, zápas byl hodně dlouho vyrovnaný. Všechno se to rozhodlo v té třetí třetině: oni zvládli ze šesti střel dát tři góly, my z jednadvaceti ani jeden. Rozhodující dnes bylo to, že nemáme tak kvalitní útok jako oni. Z jednadvaceti střel musíme dát aspoň dva góly... Je to škoda, snažili jsme se aspoň uhrát bod. Děčín dnes doma prohrál s Kolínem, takže ještě není nic ztracené. Půjdeme si zatím, dokud to bude možné."