27.08.2021

Další domácí výhra! Kobra si poradila s Řisuty

Vít Trubička

Tohle utkání se Branickým povedlo! Proti Řisutům vedla Kobra už víceméně od úplného počátku, nakonec dokázala dokráčet až k celkovému vítězství 5:2. Díky tomu si připisuje už druhou domácí výhru v rámci letní přípravy.

přát., 27.08.2021 v 18:00

HC Řisuty

5:2

(2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Novák (Havrda), 10. Hlinka (Zídek, Heldák), 40. Tondr (Stehlík, Zídek), 52. Stehlík (Zídek), 59. Zídek (Hlinka) – 20. Formánek (Janeček), 50. Škutina (Matula). Rozhodčí: Glanc - Dědek, Malák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Kadlec) – Šteiner, Ryzák, Procházka, Knesl, Pelant, Janda, Holý – Tondr, Zídek, Stehlík, Novák, Havrda, Petrov, Mucha, Hlinka, Heldák, Kafka, Petrák, Svach

HC Řisuty: Stahl (Pánek) – Kučera, Malovický, Potěchin, Matula, Škutina, Zich – Řepka, Patyk, Keszi, Formánek, Janeček, Kučera, Rendla, Výrut, Pokorný, Čermák, Křeněk, Duchenka

V první třetině se zpočátku více dařilo domácí Kobře. Už ve druhé minutě se podařilo otevřít skóre Dominiku Novákovi. Následně zvládli Braničtí přežít dvě oslabení a po vyrovnání početních sil střelecky zaúřadoval Filip Hlinka. Řisutům se povedlo snížit až v úplném závěru, kdy gól za záda gólmana Sochůrka umístil Roman Formánek.

Druhá perioda toho příliš nepřinesla. V jejím průběhu se sice hra mírně vyostřila, což odnesl Dominik Novák dvouminutovým trestem za hrubost, nicméně jediný gól třetiny padl až šest vteřin před jejím koncem. Vedení Kobry zvládl navýšit Lukáši Tondrovi a Braničtí tak vstoupili do poslední fáze utkání s dvoubrankovým náskokem.

Třetí část utkání byla zahájena trochu větším množstvím vyloučených. Využít přesilovku se ale podařilo jen Řisutům, a to díky trefě Ondřeje Škutiny. Na to ale dokázal zareagovat svým prvním gólem v branickém dresu zkušený Jan Stehlík. Definitivně pak pojistil vedení Kobry na konečných 5:2 Václav Zídek.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Pro zápas proti týmu z Řisut dostala první formace volno. Aktivně jsme vstoupili do utkání a dostali se do vedení 2:0. Hostující celek předvedl bojovný výkon, takže výsledek 5:2 je podle mě odpovídající.”