04.12.2019

Kobra v Klatovech předvedla famózní obrat, Bříška má další hattrick

Výlet na západ Čech se vyplatil, Kobra vrátila Klatovům porážku z uplynulého měsíce a vrací se domů se třemi body v kapse! Ještě pět a půl minuty před koncem přitom prohrávala 1:2, v závěru ale předvedla famózní obrat a po siréně na světelné tabuli svítil stav 4:2 pro Branické. Čtvrtý hattrick v aktuální sezóně zaznamenal Kamil Bříška, přičemž po zbývající gól Pražanů se podepsal Denis Heldák.

22. kolo, 04.12.2019 v 18:00

SHC Klatovy

2:4

(0:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Hasman (Procházka), 33. Uhlík (Procházka) – 8. Bříška (Tondr, Šťastný), 55. Bříška, 56. Bříška (Šteiner, Mrkvička), 58. Heldák (Bříška, Šťastný). Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Baxa. Vyloučení: 3:3, navíc Mrkvička (KOB) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

SHC Klatovy: Kolář – Houfek, Houdek, Slavík (C), Sysel, Vajner, Walter – Roubal D. (A), Mužík, Matiášek, Vávra, Hasman, Uhlík, Procházka, Kolda, Reitspies, Roubal J.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Popela, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Petrov, Heldák, Bříška (A), Hlinka, Tondr, Hotěk, Davídek, Hrubý, Šťastný, Smejkal, Antončík (C).

Na první branku dvě stovky diváků v klatovské hale čekaly sedm minut a jedenáct sekund – Syslův krosček potrestal Kamil Bříška, a Kobra se tak ujala vedení. To mohla později v periodě rozšířit po vyloučení Houdka za podrážení, jenže tentokrát se jim početní převahu nepodařilo přetavit v gól. Domácí pak na inkasovaný zásah nezvládli do sirény odpovědět, a do první pauzy se tak šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Prostřední část byla pro Západočechy o poznání šťastnější. Už necelé dvě minuty po úvodním buly totiž vyrovnal Josef Hasman, na jehož zásah v dvojnásobné přesilovce navázal Jiří Uhlík. Hosté tak otočily stav utkání a po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli v aréně skóre 2:1.

Dlouho to vypadalo, že Strakovi svěřenci svůj hubený náskok promění ve tříbodový zisk, v závěru však přišla pořádně studená sprcha. Pět a půl minuty před koncem základní hrací doby srovnal Kamil Bříška, který přesně sedmdesát sekund nato vrátil Kobře vedení. Než se Klatovy stačily vzpamatovat, musel jejich gólman Kolář lovit ze své klece další kotouč. Střelecký zápis uzavřel v čase 57:14 Denis Heldák, a stvrdil tak výhru hostů – 2:4.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Nastoupili jsme do utkání s tím, že budeme perfektně bránit střední pásmo a vyčkáme si na chyby soupeře, což se nám podařilo. Šli jsme do vedení, oni pak ale po naší chybě srovnali. Ve druhé třetině jsme měli mnoho šancí, které jsme neproměnili. Držel nás hlavně gólman, který chytal dobře, soupeř se ale i přes to bohužel dostal do vedení. Od desáté minuty třetí třetiny jsme zvyšovali tempo tak, abychom je donutili chybovat a podařilo se nám dát góly. Otočili jsme to na 4:2, což je skvělé. Dnes to byla výborná práce celého týmu. Kolín s Příbrami ovšem také vyhrály, takže se musíme v tréninku připravit na Písek, abychom se zase vytáhli nahoru. "