12.09.2020

Kobra zvládla generálku na sezónu, porazila Příbram 6:3

Domácí odehráli poslední zápas před sezónou velmi dobře, po první třetině nepustili svého soupeře k vyrovnání. Ačkoliv Příbram utkání ke konci zdramatizovala, vyrovnání se nekonalo a Kobra vyhrála 6:3. Dvěma brankami se blýskli Filip Hlinka a Lukáš Tondr.

přát., 12.09.2020 v 18:00

HC Baník Příbram

6:3

(2:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Hlinka (Heldák, Steinocher), 17. Hlinka (Heldák, Čurda), 25. Tondr (Šťastný, Bříška), 36. Bříška (Brož), 48. Tondr (Bříška), 49. Procházka (Hlinka, Holý) – 15. Řepík (Gengel, Saňa), 52. Kolouch (Chlouba, Seniov), 56. Gengel (Saňa). Rozhodčí: Hrdlička – Hlinka, Hnát. Vyloučení: 5:5, navíc Josefus 10 os + do konce utkání. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek - Ryzák, Šteiner (A), Knesl, Procházka, Holý, Pokorný, Pelant - Šťastný, Bříška (C), Tondr, Zídek, Brož, Indra, Čurda, Hlinka, Heldák, Mucha, Hrubý, Sovík, Kafka, Šálek, Dani

HC Baník Příbram: Šorf (32. Višán) - Saňa, Hlaváček, Straka, Grubauer, Fiala, Mašek, Vinš, Houška, Řepík, Dragoun, Gengel, Káník, Josefus, Kolouch, Rohlík, Chlouba, Panna, Brzák, Furch, Seniov, Sirotek

Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Příbrami, brankář Sochůrek musel být od úvodního buly na pozoru. Nicméně byli to hráči Kobry, kteří se prosadili jako první. Již ve druhé minutě překonal Dominika Šorfa Filip Hlinka, který se prosadil po brejku. Poté byl vyloučen za hákování Tondr, ale i v oslabení se držela Kobra na puku a soupeře k zakončení příliš nepouštěla. Další velkou šanci měl v sedmé minutě domácí kapitán Kamil Bříška. Obkroužil Šorfovu branku a pokoušel se zakončit k tyči, ale neuspěl. Neúspěšně dopadl i následný samostatný únik Filipa Kafky.

Následovala další přesilovka Příbrami po vyloučení Zídka. Hosté již byli aktivnější, ale tuto šanci nevyužili a nesrovnali. I po srovnání počtu hráčů byli více vidět středočeši a Sochůrek se musel ve své bráně hodně otáčet. Další početní nevýhodu však Kobra neustála, Steinocherovo vyloučení potrestal Dominik Řepík, který zakončoval příbramskou kombinaci s Gengelem a Saňou. Vyrovnaný stav netrval dlouho, o dvě minuty později zvyšoval na 2:1 opět Filip Hlinka.

Druhou třetinu zahájili aktivněji tentokrát domácí hráči, již po jedné minutě ale byli zpomaleni vyloučením Indry. Braničtí se však dokázali ubránit a o další dvě minuty později překonal Šorfa Lukáš Tondr, který využil skrumáže před příbramským gólmanem a pohotově uklidil kotouč do prázdné části klece. V polovině zápasu si Kobra poprvé vyzkoušela plnohodnotnou dvouminutovou přesilovku, Šorf svůj tým ale podržel. O pár minut později byl vystřídán, v brankovišti ho nahradil Martin Višán. Jako první se ho chystal prověřit Miroslav Dani, nepodařilo se mu ale v závěru sólové akce projít přes hostující obranu.

Vysoká aktivita domácích přinesla své ovoce. Nejprve byl vyloučen příbramský Kolouch, přesně po patnácti sekundách početní výhodu využil ostrostřelec Kamil Bříška, který úspěšně dorazil Brožovu střelu od modré. Kobra tak svému soupeři odskočila na tříbrankový rozdíl.

Na řadu přišly další dvě přesilovky pro domácí, ale žádnou z nich nedokázali využít. Do třetí třetiny nastoupila Kobra s pohodlným náskokem. Krátce po zahájení poslední části ujel všem pronásledovatelům Brož, vypálil z mezikruží, ale Višán jeho pokus lapil. Puku se chopila Příbram, která předvedla několik útočných pokusů. Všechny ale končily na skvěle chytajícím Sochůrkovi. O několik minut později byl vyloučen Petr Josefus. Od rozhodčího vyfasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování spolu s trestem do konce utkání a zamířil tak do sprch.

Na 5:1 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Lukáš Tondr po kombinaci s dlouholetým parťákem Bříškou. O další minutu později se trefil do horního růžku branky Radek Procházka a připsal si tak první branku v dresu Kobry. I v následujících minutách se držela Kobra na puku, pak ale křižné přihrávky od Chlouby využil před bránou zcela volný Daniel Kolouch.

Tato branka Příbram nabudila, vytvářela si velký tlak na Sochůrkovu branku. Na 6:3 následně snižoval Ladislav Gengel. Ten dokázal překonat domácího brankáře z těsné blízkosti. Více branek už však nepadlo. Zápas, který byl pro oba celky posledním přípravným utkáním před sezónou, tak skončil 6:3 pro Kobru.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Bohužel jsme dlouho nehráli, protože dvě utkání byla odložena kvůli koronaviru - nejprve s Příbramí, poté s Klatovy. Tým stavíme, aby byl konkurenceschopný a mohl hrát o čelo tabulky. Ze začátku to nebylo dnes nic moc, pak se to zklidnilo. V první lajně soupeře to hodně zvedl Dragoun, v první třetině měl hodně prostoru, než jsme ho začali hrát více na těsno. I tak nás Příbram v první třetině přestřílela. Ve druhé třetině jsme naopak byli aktivnější my, projevilo se to i gólově. Myslím, že první dvě formace máme již hotové, třetí se ještě tvoří. Ce čtvrté by pak měli hrát naši junioři. Sochůrek dnes odchytal výborně, doufejme, že mu to vydrží i do soboty, kdy nás čekají silné Klatovy.

Jan Tlačil (HC Příbram): Poslední týden jsme jeli čtyřfázové tréninky, protože jsme delší dobu před tím netrénovali. Bylo to velice náročné, ale do zápasu jsme vstoupili dobře. První třetina byla v naší režii, akorát jsme hráli naivně a nedali jsme góly. Šancí jsme měli hodně, ale nechali jsme si dát naivní gól a zápas se otočil. V závěru jsme se pokusili s tím zápasem ještě něco udělat, ale byl to prostě přátelák.