09.01.2019

Naděje na nejlepší čtyřku stále žije! Kobra zdemolovala Děčín sedmi góly

Tohle bylo hodně povedené představení ze strany Kobry! V dohrávce 30. kola se vydala na led největšího konkurenta v boji o čtvrté místo z Děčína. A už od počátku ukazovala na severu Čech, komu patří herní převaha. Sice se Děčínu povedlo v závěru snížit, nikoliv však již vyrovnat. Načež Kobra odskočila a veze si z medvědího doupěte velmi důležité tři body.

23. kolo, 09.01.2019 v 18:00

HC Děčín

4:7

(1:4, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 14. Petráš (Loukota, Kopta), 30. Oliverius (Vaněk), 47. Kopta (Kuchynka, Procházka), 58. Drašar (Bárdoš, Volráb) – 9. Schejbal (Šteiner, Šťastný), 10. Šergl (Verbík, Sochůrek), 12. Šmerha (Šťastný), 18. Nestrašil (Hlinka, Kasík), 54. Šmerha (Verbík, Šťastný), 59. Šťastný (Šmerha, Kasík), 60. Nestrašil (Schejbal). Rozhodčí: Místecký - Goltsch, Janíček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 243. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.

HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Málek, Kaltenböck, Loukota, Černohorský, Procházka, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Horák, Oliverius (C), Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Mouček) – Semrád, Kasík, Schejbal, J. Verbík, R. Verbík (A), Ryzák – Šeba, Kysela, Mucha, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík.

Do samotného zápasu vstoupila Kobra s novou posilou Lukášem Sochůrkem a navrátilcem po dlouhém zranění Šimonem Antončíkem. Už od počátku nastoupila Kobra o něco aktivněji do průběhu utkání. Byť je lehce zbrzdila přesilová hra, během které se medvědi také dostali do hry a připsali si první vážnější akci. Pražský tým se ale rychle zorientoval a díky Jakubu Schejbalovi se ujali vedení. Netrvalo to příliš dlouho a Kobra bezprostředně po vhazování navýšila své vedení zásluhou rychlého průniku Jana Šergla.

Kobra posléze využila chaosu před Lukášem Lavingerem ke vstřelení další branky o necelé dvě minuty později. Z prvé strany po bleskovém přesunu poslal kotouč za záda děčínského gólmana Tomáš Šmerha, navíc ve vlastním oslabení. Medvědi se ale rychle dokázali srovnat a krátce po vyrovnání početních sil snížit po trefě Zdeňka Petráše.

Vstřelený gól nabudil děčínské hokejisty k vyšší aktivitě, ovšem Lukáš Sochůrek předvedl kvalitní výkon a zastavil mnoho medvědích šancí. Díky tomu se Kobra dostala v závěru další přesilovky již ke čtvrtému gólů. Pražané se pokoušeli ještě o další gól, leč k tomu již do konce první třetiny nedošlo a Kobra po něm trochu překvapivě vedla hned o tři branky.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji medvědi. Lukáš Sochůrek se od počátku musel v brance velmi otáčet, přesto velmi dlouho držel vysoký náskok pro svůj tým. Až trochu z kuriózní situace propustil gólovou trefu Michala Oliveriuse. Bezprostředně na to měli hráči Děčína šanci na další snížení. Po faulu Dominika Šteinera se dostali k trestnému střílení, ovšem David Drašar pouze nastřelil Sochůrkovy betony.

V závěru třetiny předvedla Kobra ještě řadu velkých akcí na Lavingerovu branku. Nejprve v podání Tomáše Šťastného, pak Dominika Šteinera. Lukáš Lavinger ale oba s vervou zneškodnil. Na gólovém stavu se tak již nic nezměnilo, Kobra nadále vedla o dvě trefy.

Třetí třetinu zahájila Kobra o něco aktivněji a již od počátku se znovu pokoušela o navýšení vedení. Gólman Lavinger ale předvedl řadu povedených zákroků. Naproti tomu Děčínu se povedlo snížit na rozdíl jediné branky po úspěšné trefě Ondřeje Kopty. Medvědi se poté snažili o vyrovnání, ovšem obrana Kobry byla úspěšná, navíc posléze dokázala uklidnit hru. Naproti tomu ještě v závěrečné časti Pražané znovunavýšili své vedení. Tomáš Šmerha narušil dlouhodobý tlak Děčína před Sochůrkem a samostatným nájezdem zaskočil děčínského gólmana Lavingera.

Ovšem poslední minuty ještě přinesly vyhrocení z děčínské strany. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou ještě vrátil medvědy na rozdíl jediné branky David Drašar. Přestřelka posléze pokračovala dalším navýšením gólového rozdílu ve prospěch Kobry z hole Tomáše Šťastného. Pár minut poté ještě uhasil jakékoliv děčínské naděje na obrat již sedmým gólem Kobry Viktor Nestrašil.

To však již byl poslední moment, který se na děčínské ledové ploše odehrál. Kobra zcela zaslouženě odváží vybojovanou a cennou výhru 7:4, díky které drží naděje na play-off a dotahuje se na svého soupeře na rozdíl pouhých třech bodů.