Přípravné období mládeže: 6. třída – U12 pohledem kouče Langera

Klub

Suchá příprava ročníku 2012 odstartovala 1. května a je plánována do 23. 6. 2023, čítá tedy 8 mikrocyklů.

Každý týdenní mikrocyklus obsahoval čtyři tréninky zaměřené na rozvoj jednotlivých schopností a dovedností:

→ 1x PROGYM – 75 min – rozvoj techniky posilování, silově obratnostní a dynamicko silové schopnosti /dřepy, kliky, odrazová a skoková cvičení, shyby, šplh na laně, veslovací trenažér, plyoboxy, medicinbaly/.

→ 1x rychlostně obratnostní schopnosti – 75 min – štafety, agility a drobné obratnostní hry

→ 1x rozvoj herního myšlení – 105 min – flag rugby, beach házená, fotbal

→ 1x stickhandling – 30 min

→ plus doplňkový program – pestrost, zábava, variabilita – cyklistické výlety a jumping.

Na konci tréninkových jednotek nechyběly silové kompenzační cviky, strečink a mobilita.

Chválím všechny hráče, kteří poctivě a pravidelně chodili na off-ice tréninky i na doplňkový program v podobě cyklo výjezdů Dolnobřežanskem a jumping. Pravidelná pohybová aktivita se vyplatila, je vidět obrovské zlepšení a posun.

Tímto bych chtěl dále velmi poděkovat všem trenérům, kteří se podíleli na přípravném období, obzvláště za mnohdy nezištnou výpomoc v Progymu. Díky tomu bylo možno využít dostupného pestrého cvičebního náčiní a dbát u všech dětí na správné provedení cviků.

Těším se na další sezónu a zúročení suché přípravy na ledě ;)

Lukáš Langer