22.08.2023

Dvanáctigólová přestřelka! Kobra ale na výhru nedosáhla

Zápas plný častého přenášení vedení z jedné strany na druhou. Tak by se dal charakterizovat další přípravný zápas Kobry, tentokrát na ledě středočeské Příbrami. Braničtí v tomto klání hned třikrát vedli, nakonec to jsou ale oni, kteří tahali za kratší konec provazu a Baník tak uzmul i druhou vzájemnou výhru v předsezónní přípravě.

přát., 22.08.2023 v 18:00

HC Baník Příbram

7:5

(1:1, 2:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Hasman (Pinkas), 29. Chlouba (Gengel), 38. Zdeněk (Brzák), 43. Hasman (TS), 47. Hasman (Josefus, Jelínek), 58. Gengel, 58. Mařík – 7. Vlček, 23. Šťastný (Houška), 31. Bříška (Šťastný), 40. Matuška (Míšek), 58. Houška (Matuška). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 7:5.

HC Baník Příbram: Šorf – Zdeněk, Havelka, Havlín, Jelínek, Patzelt, Beneš – Bednařík, Kolda, Kafka, Pětník, Gengel (A), Pinkas, Josefus (C), Hasman, Furch, Mařík.

HC Kobra Praha: Ondrík – Dráb, Šteiner, Pelant, Novák, Mulač - Houška, Bříška, Šťastný - Vlček, Petrák, Petržílka - Holaník, Matuška, Míšek - Vágner.

Braničtí už ve druhé minutě inkasovali první branku utkání. Po povedené kombinaci s Pinkasem doklepl kotouč za Ondríkova záda Josef Hasman. Od té doby ovšem byla aktivnější Kobra. Slibné šance měli Šteiner a Houška, k vyrovnávací trefě došlo v čase 6:38.

Filip Vlček vyjel v oslabení zpoza vlastní branky, zcela sám se vydal vstříc příbramské brance a trefou z mezikruží překonal gólmana Šorfa. Po zbytek třetiny se hra přelévala od jedné svatyně k druhé. Nejblíže gólu byl Tomáš Šťastný, který se prokličkoval až ke kleci Baníku, avšak svým zakončením orazítkoval pouze tyč. Do druhé třetiny tak oba týmy vstoupily za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina začala úplně opačně než ta první. Do vedení se v ní dostal branický tým, jemuž se povedlo využít přesilovku. Odraženého kotouče od betonů příbramského gólmana se zmocnil Tomáš Šťastný, který jej ihned umístil za Šorfova záda.

Po šesti minutách ale přišla příbramská odpověď. Gengelovu zadovku přesně vystihl Roman Chlouba, jemuž se povedlo z první najít volnou skulinu mezi třemi tyčemi Matyáše Ondríka. Příbramští pokračovali v útočném tlaku i nadále, nicméně pak je zchladila studená sprcha v podobě třetí gólové trefy Kobry.

V čase 30:07 se Kamil Bříška odhodlal k rychlému brejku a povedeným bekhendem zavěsil do branky Dominika Šorfa. Na kontě tedy má svou první trefu po návratu na Kobru. Dále pak ale pokračoval tlak ze strany domácího týmu. Pomohla jim k tomu i další přesilová hra. Krátce po jejím skončení se mu navíc znovu povedlo vyrovnat. Brzákův křižný pas převzal David Zdeněk, který si položil gólmana Šorfa a umístil puk do odkryté branky Branických.

Ještě před koncem druhé periody si ale Kobra znovu uzmula vedení na svou stranu. 21 vteřin před závěrečnou sirénou se dostal ke kotouči Jan Matuška, jemuž se povedlo na několikátý pokus procedit puk do příbramské svatyně. Před závěrečnou třetinou tedy držela Kobra jednobrankový náskok.

Úvod závěrečné periody se spíše podobal té úvodní. Znovu se dostal ke gólové trefě Josef Hasman, který tentokrát vytrestal trestné střílení pumelicí z pravého kruhu na vzdálenější tyč. Ve 47. minutě pak zaúřadoval Josef Hasman potřetí. Znovu stál po levici gólmana Ondríka, avšak tentokrát zavěsil do bližšího bodu brankové konstrukce.

Baníku se dařilo úspěšně bránit. Z toho vyjížděl do dalších útočných šancí, jednu z nich měl exbranický Adolf Straka, posléze byl blízko své čtvrté brance Josef Hasman. Gólostroj se ale rozjel až v samém závěru utkání. Nejprve na prahu 58. minuty zavěsil k pravé tyči Vladislav Houška. Už o jedenáct vteřin později ale vrátil svému týmu vedení ranou pod víko Ladislav Gengel. A aby toho nebylo málo, tak v čase 57:47 ještě korunoval vedení Příbrami Mařík. Příbram tak zvítězila i ve druhém vzájemném přípravném klání a Kobra nadále čeká na svou první výhru v předsezónní přípravě.