14.09.2021

Druhá liga má vlastní asociaci! Má za cíl zviditelnit a zajistit soutěž

Marek Baloun

V prostorách hokejové síně slávy se v úterý představila finální podoba nově vzniklé Asociace druholigových klubů ledního hokeje. Zastupovat bude sedmnáct klubů včetně pražské Kobry, jejíž president Miloslav Šeba je i členem představenstva.

Vedení asociace vytyčilo jako hlavní cíl podílet se na správě záležitostí týkajících se II. ligy ČR, spolupracovat na dalším rozvoji soutěže a zastupovat ji navenek v legislativní, finanční, sportovně-technické a mediální oblasti. Chce se dále podílet na tvorbě covidových pravidel, připravuje se také licenční řád, který by určoval základní podmínky pro účast v třetí nejvyšší soutěži (minimální kapacita hal, technická vybavenost aj.)

Miloslav Šeba na úterní tiskové konferenci. | Zdroj fotografie: Český hokej

V současné době ADK LH sdružuje 17 ze 24 klubů hrajících druhou ligu. Prozatím je členství dobrovolné, to se ale může do budoucna změnit. „Myslíme si, že se (nezapojené kluby) bojí něčeho nového a my se jim nedivíme. Budeme se je ale snažit přesvědčit,“ řekl prezident asociace Ondřej Poul.

A co to přináší pro samotnou Kobru? „Pro nás to má velký vliv na medializaci klubu,“ odpověděl president klubu Miloslav Šeba. „Slibujeme si lepší komunikaci s ostatními týmy a zisk dalších partnerů. Chceme být nápomocni při vytváření pravidel a opatření vůči Covidu, abychom měli lepší vyjednávací pozici podobně jako Extraliga a Chance liga.“

Vedení ADK také doufá, ve zlepšení spolupráce týmů mezi sebou. Právě na společných aktivech často panovaly neshody při klíčových hlasováních, které často končily v patových situacích. „Svaz nechce druholigovým klubům nic nařizovat, všechno bude vycházet z rozhodnutí asociace, protože jenom tak se může soutěž zkvalitnit,“ pokračuje Šeba.

Druhá liga začíná už tuto sobotu. Vedení asociace s právnickým oddělením Českého hokeje připravuje společné memorandum a vytváří základní listiny. Samotný svaz iniciativu kvituje. „Vítáme iniciativu 2. ligy sdružit se do asociace a podpořit menší kluby v regionech. Doufáme, že jim podaří dohodnout se s kluby, které se do asociace nepřidali, stejně jako prodat druhou ligu médiím. Jako řídící orgán ligy budeme apelovat na zapojení zbylých sedmi klubů. Budeme ještě diskutovat o spoustě věcí, například o přestupním řádu, ale hlavním problémem českého hokeje je roztříštěnost a my bychom ho měli sjednotit.“ Projekt má podporu i mezi týmy z vyšších lig.


partneři klubu