21.10.2017

Ze Dvora Králové přivezla Kobra plný počet bodů

Barbora Wolfová

DVŮR KRÁLOVÉ - Jedenácté kolo druhé ligy skupiny Západ přineslo mimo jiné i zápas mezi nováčkem v této lize - HC Rodos Dvůr Králové a pražskou Kobrou. Ta zápas dovedla do vítězného konce díky druhé třetině, ve které nastřílela soupeři tři góly. Dvěma góly se blýskl Martin Semrád. Kobra tak získala velmi důležité tři body a posunula se na šestou pozici v průběžné tabulce.

11. kolo, 21.10.2017 v 17:00

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

4:6

(2:2, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Petira (Kocián), 12. Hamerský (Hrazdíra), 43. Kmošek (Pozdnyakov, Antonov), 57. Valášek (Petira, Luštinec) – 6. Kellner (Čurda, Matějček), 18. Semrád (Verbík), 35. Šteiner (Ryzák, Hlinka), 37. Semrád (Matějček), 40. Matějček, 58. Čurda (Vacek). Rozhodčí: Markovský – Novotný, Bubela. Vyloučení: 8:10 navíc 20 HRUB Klust (DVK) a Ryzák (KOB). Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 620. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 4:5, 4:6.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Veselý) – Vitebský, Klust, Antonov, Hamerský, Janeba, Petira, Junek – Filip, Hrazdira, Kmošek, Pozdnyakov, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ježek, Valášek.

HC Kobra Praha: Bílek (Mouček) – Semrád, Skočovský, Vokurka, Ryzák, Verbík J., Verbík R., Vacek – Antončík, Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner, Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Jindra, Slanina, Doležal.

Zápas začal ve svižném tempu od první minuty. Střelecky se první prosadila Kobra. David Kellner po přihrávce od Čurdy překonal Čápa. Vedení si však hosté uhlídali pouze šedesát sedm vteřin. To musel Bílek po několikáté dorážce Michala Petiry lovit puk zpoza svých zad. Kobra dostala v jedenácté minutě možnost přesilové hry, ovšem místo jejího využití naopak inkasovala. Při rozehrávce zpoza vlastní brány se dostali k puku Hamerský a Hrazdira, kteří si sami před bránou přihráli a Ondřej Hamerský zakončoval pod klekajícího si gólmana hostí. Necelé tři minuty před koncem první části dokázali Pražští vyrovnat na 2:2. Martin Semrád dostal puk k pravému mantinelu, odkud propálil brankáře Rodosu.

Druhá třetina byla gólově jednostranná. Naopak o vyloučení bylo postaráno z obou stran - Rodos 4, Kobra 2. Gólově se prosadili hosté v přesilové hře v pětatřicáté minutě, když se Dominik Šteiner dostal k dorážce, kterou protlačil až za brankovou čáru klece domácích. Po jednasedmdesáti vteřinách svítilo červené světlo nad bránou Rodosu opět. Přesně mezi nohy Čápa se již podruhé v zápase trefil Martin Semrád. Před koncem druhé části ještě Kobra uštědřila Dvoru Králové gól do šatny. Tři vteřiny po návratu Nováka z trestné lavice se prodral do samostatného úniku Martin Matějček, jenž blafákem do bekhendu překonal strážce domácí brány - 2:5.

Třetí dvacetiminutovka začala trojitým vyloučením Kobry. Z toho Dvůr Králové využil první možnosti dvojnásobné přesilovky 5 na 3. Po křížné přihrávce od Pozdnyakova před bránou pražského gólmana Bílka bez váhání z levé strany propálil puk okolo tyče Jakub Kmošek. Druhou dvojnásobnou přesilovou hru domácí nevyužili. Utkání bylo velmi vyhrocené a vylučovalo se i nadále. Tři a půl minuty před koncem poslední části se z přesilovky prosadil po skrumáži před bránou hostí Milan Valášek a snížil na jednobrankový rozdíl. Po time-outu se domácí rozhodli pro hru bez gólmana. Kobra vybojovala puk a Martin Čurda jej dovezl až do prázdné brány.

Ivan Houda (HC RODOS Dvůr Králové):
Neříkám, že jsem se zápasem stoprocentně spokojený. Nicméně takové mužstvo, jako je Kobra, která je stálicí ve druhé lize, je velmi zkušené. My jsme bohužel dělali ve druhé třetině fauly, i když třeba nebyly úmyslné. To byl ten důležitý okamžik, kdy jsme pomalu osm minut hráli v oslabení. Nicméně to kluci neodevzdali. Nastoupilo proti nám zkušené mužstvo a když se k nám nepřipojí trochu štěstíčka, tak s takovým soupeřem vyhrávat nebudeme. Hráli jsme dobrý hokej, ale chybělo nám proměňování šancí. Kluci odevzdali to, na co momentálně máme.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha):
První třetina byla z obou stran bez důsledné obrany. Zbytečně jsme útočili včetně obránců a taky to tak dopadlo 2:2. Ve druhé třetině jsme to stáhli více do obrany a povedlo se nám odskočit na rozdíl tří gólů. Upozorňovali jsme hráče před třetí třetinou, že soupeř bude chodit do brejků a provokovat a bylo to tak. Faulů bylo zbytečně moc. Speciálně na Hrazdiru, který je šikovný. Soupeř se ještě dostal na dostřel a bylo důležité obstát v oslabení. Nakonec bylo utkání zdramatizované i díky power-play soupeře, při kterém naše lajna na ledě odehrála velmi zodpovědné střídání. Ještě došlo k šarvátce, kterou, což je dobře, Marek Ryzák vyhrál. Tři body jsou důležité, ale budeme muset zlepšit otázku kázně.