22.08.2024

MacLeodová je výborná trenérka. Budoucnost? Chtěla bych si zahrát v Americe, říká Rebeka Maxiánová

Ondřej Černý

Teprve třináctiletá hráčka pražské Kobry Rebeka Maxiánová byla pozvaná na společný reprezentační kemp U16 a U18. V exkluzivním rozhovoru pro náš web se svěřila, jak si celou akci užila, jaký na ni udělala dojem kanadská trenérka Carla MacLeodová a nezapomněla ani na své sny do budoucna.

Na konci července si se zúčastnila reprezentačního soustředění U16 a U18. Jak sis tuto akci užila?

Jsem moc ráda, že jsem tam mohla být. Každý den má jasně daný program, realizační tým je složen ze skvělých trenérů a vybrané hráčky mají profesionální přístup. Všichni trenéři a celý realizační tým se pro nás snaží dělat to nejlepší.

Jaké to je být na kempu nejmladší hráčkou? Dostat se ve třinácti do výběru do šestnácti let je neskutečné.

Občas mi někdo nevěří a říká si, že je to nemožné. Možné to je. Byl to sen, který se mi splnil. Některé hráčky jsou vyšší a těžší, ale tím se nenechávám rozhodit.

Tréninky probíhaly pod vedením kanadské trenérky Carly MacLeodové, jaký na tebe udělala dojem?

Carla MacLeodová byla velkým bonusem kempu, tím, kdo nás kontroloval, radil nám. Tréninky však probíhaly pod vedením hlavního trenéra U16 Jana Lucáka a byly pro mě něčím, na co nikdy nezapomenu. Za mě je Carla McLeodová výborná trenérka s obrovskými zkušenostmi, je velmi milá a sympatická.

Jak probíhala komunikace se zahraniční trenérkou?

Důležité je porozumět jí, což není problém. Mluví k nám anglicky, srozumitelně a pomalu. Ráda všem pomůže a poradí.

Jsi hráčkou pražské Kobry. Co ti klub dal? Jak jsi tam spokojená?

Jelikož na Kobře hraji od malička, cítím se tu velmi dobře a jsem spokojená, že zde mohu hrát za žákovské kategorie. Děkuji všem trenérům, kteří se podíleli a podílí na mém rozvoji.

Největší zážitek na Kobře?

Největším zážitkem jsou pro mě každoroční soustředění v Benešově, za které jsem moc ráda. Vždy mi přinesou spoustu zkušeností, vzpomínek a celkové utužení kolektivu ročníku.

Jaké máš cíle do budoucna? Kam by ses jednou chtěla dostat?

Hodně by mě zajímalo hrát v zahraničí, např. v Americe. K tomu se váže soutěž PWHL, kam bych se jednou chtěla dostat. V současné době si přeji i dále úspěšně bojovat o místo v reprezentaci a hrát žákovské ligy.

Zdroj: Bodo.photos

přát., Pátek 6.9.2024 | 18:00