11.09.2024

Předposlední přípravné utkání ztratila Kobra po nájezdech

Jiří Polášek

Do začátku sezony už to dlouho nepotrvá. Kobřané sehráli předposlední přípravné utkání. Doma se utkali s Havlíčkovým Brodem. Vyrovnaný duel nakonec skončil remízou 2:2, po které se bez prodloužení šlo na nájezdy. V těch byl úspěšnější soupeř.

11.09.2024 v 18:00

BK Havlíčkův Brod

2:3sn

(1:1, 1:0, 0:1)

7. Bříška (Vlček, Šťastný), 23. Krupička (Theimer, Straka) – 11. Rulc (Pavelec, Kotrba), 48. J. Kuchta, rozh. náj. Rauš

HC Kobra Praha: Hosnedl (Ondrík) – Straka, Kučera, Janda, Dudáček, Grauer, Do. Šteiner (A) – Bříška (A), Šťastný (C), Vlček, Da. Šteiner, Tichý, Krupička, Urban, Houška, Theimer, Nagy, Míšek, Petrák, Davídek Trenér: Miloslav Šeba

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nečas) – J. Novák, Vašíček, J. Kuchta, Jáchym, M. Krejčí, Kerber, Konvalina – Tecl, Valášek, Melenovský – Endál, Pártl, Kopic – Střecha, Rauš, P. Kuchta – Kotrba (C), Pavelec, Rulc Trenér: Petr Novák

Domácí utkání začalo brzkým vyloučením soupeře. Kobra si tak rychle vyzkoušela přesilovou hru. V té ale neuspěla, což ji ovšem nemuselo dlouho mrzet. V sedmé minutě totiž dokázal skóre otevřít Kamil Bříška. Soupeř ale odpověděl dost rychle, v jedenácté minutě srovnal Šimon Rulc. Pražané pak museli po nedovoleném bránění do čtyř, oslabení ale ubránili na jedničku. Do konce periody už branka nepadla a do kabin se tak po první třetině šlo za stavu 1:1.

To, co se nepovedlo v první části, povedlo se zkraje druhé dvacetiminutovky. Kobra dostala k dispozici další přesilovku, a tu už tentokrát využila. Kotouč do sítě dostal Jan Krupička. Ve zbytku druhé třetiny pak početní výhodu sehrála ještě jednou, ale tentokrát už bez úspěchu. Soupeř se v druhé části neprosadil.

Prosadil se ale v té poslední. Jan Kuchta vyrovnal na 2:2. ve 48. minutě. Kobřané mohli odpovědět v následné přesilové hře, která se jim ani tentokrát nepovedla. Těsně před koncem pak sami museli do čtyř, ale ani oni nepovolili soupeř v početní výhodě skórovat. Po šedesáti minutách tak na tabuli svítilo nerozhodné skóre 2:2. Po dohodě se pak přeskočilo prodloužení a šlo se rovnou do samostatných nájezdů. V těch už byli úspěšnější hosté, kteří dokázali proměnit ve třetí a v páté sérii zásluhou Adama Rauše a Tomáše Střechy. Po nájezdech tak Havlíčkův Brod odvezl z Prahy vítězství 3:2.