21.08.2024

Tomáš Malínek po stříbrném HGC: Škoda finále. S kluky z Kobry jsem stále v kontaktu

Ondřej Černý

Odchovanec Kobry obránce Tomáš Malínek má za sebou Hlinka Gretzky Cup v kanadském Edmontonu v dresu české osmnáctky, kde se rozhodně neztratil. Ve stříbrném týmu Davida Čermáka odehrál všech pět zápasů a zapsal 2 kanadské body. V exkluzivním rozhovoru pro web Kobry hodnotí kvalitně obsazený turnaj, mluví o největší vzpomínka na Kobru a i o snech do budoucnosti!

Tomáši, jsi odchovancem Kobry Praha. Jak na léta na Kobře vzpomínáš a co ti ty roky daly?

Na Kobru vzpomínám jedině v dobrém, mám tam spoustu kamarádů. S kluky jsem stále v kontaktu. Vždycky se těším, když se můžu jít podívat na jejich zápas. Rád vzpomínám i na trenéry a myslím si, že mi dali opravdu hodně do kariéry.

Jaký je tvůj největší zážitek z Kobry?

Vzpomínám si na poslední společný zápas s kluky v páté třídě. Hráli jsme proti Slavii, skvělý soupeř, v tu dobu asi nejlepší. V zápase jsem dal hattrick, navíc se na mě byla podívat i moje babička. V kabině jsme to pak pořádně oslavili, měli jsme tam i nějaké řízky.

Pojďme k Hlinka Gretzky Cupu. Kdy ti začalo docházet, že máte na to dostat se až tak daleko?
Kluky znám už dlouho a máme skvělou partu, takže jsem od začátku věřil, že máme silný tým a můžeme dojít opravdu hodně daleko. Navíc v přípravě jsme porazili Kanadu, což nám hodně pomohlo na sebevědomí. Celý turnaj jsme hráli naplno, věřili jsme si. Byli jsme moc rádi, že jsme se dostali do finále, ale mrzí nás, že jsme to nakonec nedotáhli na ten nejvyšší stupínek. I tak si myslím, že je to skvělý výsledek na takhle velkém turnaji

Jaký na tebe udělala dojem aréna Edmontonu Rogers Place?

To byl splněný sen pro všechny kluky, co tam byli. Hrát v hale, kde hraje McDavid a ostatní hvězdy NHL, které jsou na skvělé úrovni. My jsme byli v šatně juniorky Edmontonu, kde bylo parádní zázemí. Řekl bych, že se to dalo srovnat s kabinami v extralize.

Je to největší hala, kde jsi během kariéry zatím hrál?
Myslím si, že určitě ano.

Jaké máš cíle a sny do budoucnosti?
Určitě bych se chtěl dostat znovu do té haly v NHL, ale už jako hráč NHL. To je můj největší cíl, doufám, že se mi tento dětský sen splní, udělám pro to všechno. A kdyby to nevyšlo, tak doufám, že bych si mohl zahrát českou extraligu.

přát., Pátek 6.9.2024 | 18:00

HC Řisuty