26.02.2023

Vždycky nám chybí kousíček, abychom to dotáhli, mrzí Matyáše Ondríka po prohře s Chomutovem

Tadeáš Podolka, Martina Nová

Matyáš Ondrík v utkání proti Chomutovu zastoupil jedničku Lukáše Sochůrka a propustil za svá záda pouze dva puky. Jinak kryl dalších 31 střel, včetně spousty pokusů Viktora Hübla a Františka Lukeše. V rozhovoru se rozpovídal o tomto vyrovnaném duelu i o skvělé atmosféře na Braníku.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Myslím si, že jsme podali výborný výkon od začátku do konce. Hráli jsme jako tým a všichni kluci bojovali, i když jsme nebyli v nejsilnější sestavě. Pár kluků nám chybělo. Ti, co hráli místo nich, tak je výborně zaskočili a byl to výborný výkon.

V sestavě byli dnes pouze čtyři obránci. Museli jste nějak pozměnit taktiku na zápas?

Ne, hráli jsme stejný systém, co jsme hráli celou sezonu. Někdo z útočníků za ty obránce zaskočil a Novka (pozn. red. Dominik Novák) to zvládl úplně perfektně.

S Chomutovem jste od začátku drželi krok. Co si myslíte, že ale chybělo k bodům?

Strašně moc se nadřeme na gól a jejich brankář chytal výborně, ten je hodně podržel. Vždycky nám chybí kousíček, abychom to dotáhli. Snad nám to už půjde líp.

Jaké je to chytat proti hráčům, jako jsou extraligové legendy Lukeš a Hübl?

Rozdíly jsou vidět, někdy udělají něco navíc, jsou to takové maličkosti. Nějaký rok hráli hokej na nejvyšší úrovni a dneska zápas, bohužel, rozhodli.

Na Braník dorazila i početná řada chomutovských fanoušků. Jaké to je hrát proti takové kulise?

Bylo to nádherné. Byl u nás plný dům, ale naši fanoušci taky odvedli výbornou práci. Taky jich tam bylo dost a chtěl bych jim poděkovat.