1. kolo, 11.02.2003

HC Sparta Praha

2:3

(0:0, 0:2, 2:1)

Hned od prvních minut bylo zřejmé, v jakém duchu bude utkání vedeno. Hře chyběl důraz, oproti extraligovým bojů byla výrazně pomalejší. V mezihře předváděli domácí borci zralý výkon. Vědomí, že nemají proti obhájci titulu vůbec co ztratit přineslo na jejich hokejky klid. Šance byly k vidění na obou stranách, oba brankáři se zapotili v prvních dvaceti minutách zhruba stejně. Branky však začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. To se již do hry zapojil útok Ptáček, Jiruš - Paroulek, Leška, Bělohlav. Do hry se naopak nezapojila Brošova pětka. Sparta přidala na důrazu a získávala očekávanou převahu. Paroulek nejprve napálil tyč, ale ve 34. minutě již za domácí brankou svítilo červené světlo. Bělohlav dorazil Leškovu střelu pod klečícím brankářem Vostárkem. O dvě minuty později vybojovali Bělohlav s Paroulkem puk pro Ptáčka, a ten z prostoru mezi kruhy zvýšil na 2:0.

Do závěrečné části se opět vrátil se svým útokem Michal Broš, pouze za mantinely zůstal Šimíčkův útok. Lehkovážněji hrající obhájci titulu si koledovali o snížení. "Snahu" Sparty vyslyšel ve 43. minutě Honc, který parádní ranou do levého horního rohu nedal Přikrylovi šanci. Brance předcházelo buly vyhrané dnes v této herní situaci téměř neomylným Janem Czerlinskim, který tentokrát vyzrál na Romana Šimíčka. Majitel extraligového titulu s Pardubicemi byl po celý zápas nejnebezpečnějším forvardem Kobry. Uběhlo však pár sekund a Broš propasíroval puk chytře obloučkem mezi tyčkou a brankářem domácích - 1:3. Sparťané se poté utápěli v záplavách kliček a přihrávek, střel bylo pomálu. Naopak v 56. minutě napřáhl mezi kruhy po pěkné akci Bárta a bylo to opět o jednu branku. U této branky "asistoval" Leškův útok. Sparta však drama nepřipustila, nepustila do konce zápasu domácí do šance a jen zřídka k puku.