07.09.2022

Ani odveta nevyšla. Kobra znovu nestačila na Letňany

Matěj Sousedík

Hokejisté Kobry se znovu utkali s týmem Letňan, tentokrát na domácím ledě. V utkání dlouho platil vyrovnaný stav, ale minutu a 38 sekund před koncem hosté skórovali a zvítězili 2:1.

přát., 07.09.2022 v 18:00

HC Letci Letňany

1:2

(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Zídek (Petrov) – 33. Kastner (Uhlík, Arnošt), 59. Lytvynov (Kropáček). Rozhodčí: Ovsík – Štěpánek, Jurak. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Ženíšek, Šteiner, Duda, Straka, Knesl, Holý, Svach – Janča, Jedlička, Šťastný, Kolda, Míšek, Petrov, Zídek, Martínek, Petrák, Novák.

HC Letci Letňany: Brázdil – Chalupa, Havelka, Kolařík, Lytvynov, Čížek, T. Pejchal, Patzelt, Fiala, Arnošt, Švec, Hozák, Kastner, Řepík, Vacín, Kropáček, Kellerstein, K. Pejchal, Labuzík, Poul, Uhlík.

První příležitost zápasu přišla ve 4. minutě, když domácí Zídek zkoušel u pravé tyče překonat Brázdila zakončením na opačnou stranu brány, ovšem brankář hostí vytáhl skvělý zákrok lapačkou. V 11. minutě poprvé výrazněji zahrozily Letňany. Pokusu Čížka sice chyběla razance, ovšem teč Kropáčka z něj učinila velký oříšek pro brankáře Ondríka, který naštěstí pro domácí měl beton na správném místě.

V 16. minutě po závaru před domácí bránou zachránila Kobru tyčka a Ondrík poté dostal puk pod kontrolu. V čase 18:26 se poprvé prosadili domácí po ráně Václava Zídka.

V čase 32:48 využily Letňany přesilovku, přesně tři sekundy před jejím koncem, kdy se prosadil Lukáš Kastner. Krátce poté jel sám na Brázdila Petrák, ale toho na poslední chvíli dojel jeden z hostujících beků a odebral mu puk. Pak se až před Brázdila dostal Kolda, kde byl jedním z hostů faulován, ale trestné střílení se kupodivu nepískalo.

V 53. minutě nahrál během přesilovky Hozák nahrál jednomu ze svých spoluhráčů u pravé tyče, který ale trestuhodně minul odkrytý prostor. Poté se na Brázdila řítil Novák, ale ten jeho únik vychytal. Letňany nakonec skóre otočily, když v čase 58:22 propálil dělovkou Ondríka Ivan Lytvynov.

Další přípravné utkání odehraje Kobra v pátek 9. září od 18 hodin na ledě Benátek nad Jizerou.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Zápas byl od začátku hodně vyrovnaný. Hodně k tomu přispěli oba dva brankáři, kteří chytali velmi dobře. Mělo to tempo, které odpovídalo mistrovským zápasům. Jenže nemůžeme minutu a třicet osm před koncem udělat takovou chybu a dostat gól. Z toho se musíme poučit. Musíme se zlepšit v proměňování šancí. Opticky se mi zdálo, že jsme měli víc ze hry. Minimálně to mělo skončit prodloužením. Musíme ještě trochu vyztužit sestavu a být produktivnější."

Ondřej Poul (HC Letci Letňany): "Byl to těžký, kvalitní soupeř na domácím ledě. První třetina nebyla z naší strany ideální. Nevím jestli jsme neměli ještě nohy v autě. Druhou třetinu jsme hráli dobře. Škoda, že jsme se dostali do oslabení 3 na 5, které nás zbrzdilo. Ve třetí třetině to byl náš optimální výkon - hodně střel na branku. Dobře jsme hráli dozadu a potom jsme dali krásnou branku. Spokojenost."