16.02.2022

Braničtí vezou z Chebu tři body, v základní části nejspíš skončí třetí

Tři kola před koncem dlouhodobé fáze začíná být definitivně jasno o tom, ze kterého místa Kobra naskočí do bojů o vstupenku do Chance ligy. Ve středu večer na ledě chebského Stadionu sice zvítězila 5:2 po brankách Bříšky, Šťastného, Jandy, Heldáka a Havrdy, ztráta na druhou Příbram však stále činí tři body, a je tak téměř jasné, že svěřenci Miloslava Šeby se výš již neposunou. Play-off tak začnou venku.

39. kolo, 16.02.2022 v 18:00

HC Stadion Cheb

2:5

(1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Vašíček (Troška, Rozhon), 24. Trapl (Stejskal, Ljutov) – 1. Bříška (Janda, T. Šťastný), 17. T. Šťastný (Tondr, Bříška), 35. Janda (Havrda, Tondr), 38. Heldák (Hlinka, Hrubý), 44. Havrda (Zídek). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Pěkný. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Vasiljev, Kulhánek, Kořán, Troška, Leština (A), Strýček (C), Stejskal (A) – Trapl, Fečo, Krutina, Hlavatý, Novotný, Krejsa, P. Šťastný, Rozhon, Ljutov, Vašíček.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ženíšek, Knesl, Svach, Holý, Janda – Bříška (C), Havrda, Zídek, Novák, T. Šťastný, Čech, Hlinka, Tondr, Heldák, Hrubý.

Kobra nechtěla na západě Čech nic ponechat náhodě a udeřila už po necelé půlminutě díky přesnému zásahu Kamila Bříšky. Jen chvíli nato pak mohl po kvalitní souhře zvýšit Hlinka, jenže ten s koncovkou otálel a z ideální pozice nakonec jen zásahl beton chebského brankáře.

Na další zásah si dvě stovky diváků v hale musely počkat až do závěru periody, kdy se těsně po vyhraném vhazování před Kašparem prosadil Tomáš Šťastný. Tentokrát se ovšem na odpověď nečekalo vůbec dlouho – o dvě a půl minuty později vrátil skóre na rozdíl jediné branky Jaroslav Vašíček. Po siréně se do kabin šlo za stavu 1:2.

Zkraje druhé třetiny bylo znovu vyrovnáno. Po chybě Lukáše Sochůrka se k puku dostal Stejskal, který jej posunul na Martina Trapla a ten hravě zakončil do velkého prázdného prostoru v hostující brance. Stadion následně protihráče pořádně trápil a hodlal dokonat obrat, kvůli nepříliš povedené koncovce se mu to však nepodařilo.

Z dalšího gólu se tak radovali naopak Braničtí, kterým krátce po vyloučení Stejskala za krosček náskok střelou z modré čáry vrátil Sebastian Janda. Kašpar pak ještě před koncem dějství musel ze své klece lovit puk ještě jednou, a to po dorážce Denise Heldáka necelé tři minuty před koncem. Kobra tak před poslední dvacetiminutovkou stále vedla o dva zásahy.

Závěrečná perioda nakonec přinesla jen jeden jediný gól, který v čase 43:17 krásnou střelou do pravého rohu zařídil Maxim Havrda. Zbytek utkání se pak nesl ve velmi klidném tempu, šancí bylo k vidění jen minimum. Tu úplně poslední a asi i největší měl krátce před sirénou hostující Dominik Novák, jenž byl v úniku hákován Vašíčkem a z následného trestného střílení zasáhl Kašparův beton.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Pro nás bylo důležité, že jsme dali hned v prvním střídání gól. To určilo ráz první třetiny, ve které jsme měli převahu, jenže pak se soupeři podařilo srovnat. Od toho jsme se ovšem odrazili a začali jsme určovat hru, mančaft zahrál lépe než v Písku a hráli dobře v útočném pásmu. Jsou to důležité tři body."