09.02.2019

Braničtí z Polabí vezou bod

Velká škoda! Kobra v sobotní bitvě s rozjetým Nymburkem dlouho sahala na tři body, nakonec se ale musí spokojit s jedním jediným. Dramatický souboj plný zvratů muselo rozhodnout až prodloužení, v němo vítězství domácímu celku přisoudil Stanislav Eis. Ztráta Pražanů na čtvrtou příčku se tak po vítězství Děčína v Letňanech rozšířila na dva body.

38. kolo, 09.02.2019 v 17:00

NED Hockey Nymburk

5:4pr.

(1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kolouch (Arnošt), 29. Stehlík (Jirásek), 33. Kolouch (Foerster), 55. Eis (Stehlík, Josefus), 62. Eis – 14. Antončík (Šergl), 20. Šmerha (Ryzák), 48. Verbík J., 52. Šmerha (Kasík). Rozhodčí: Ondráček – Horký, Roupec. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4.

NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž (A), Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Josefus (C), Král, Kuzďas, Arnošt, Kolouch, Smejkal, Foerster, Eis, Kačírek.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner, Mucha, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík (C).

Na úvodní branku nemuselo publikum v nymburské hale čekat dlouho – červené světlo se za Sochůrkem poprvé rozsvítilo už v čase 3:43, kdy jej překonal Daniel Kolouch. Soupeřova odpověď přišla zhruba o deset minut později. Šimon Antončík ve vlastním oslabení unikl domácí defenzívě a Krofta sice jeho zakončení vykryl, na následnou dorážku už nedosáhl. Těsně před koncem periody pak ze své klece musel lovit další kotouč poté, co se z bezprostřední blízkosti brankoviště prosadil Tomáš Šmerha, a po siréně se tak šlo do kabin za stavu 1:2.

V prostřední periodě se štěstí usmálo zase na Polaban. Po vyloučení Kysely za sekání nejprve v devětadvacáté minutě vyrovnal střelou nad beton Jan Stehlík, na jehož zásah jen o pár chvil později navázal Daniel Kolouch. Další branky už ve druhém dějství nepadly, což znamenalo, že Kobra do závěrečné periody vstupovala s těsným jednogólovým mankem.

Úvod závěrečné části přinesl další obrat. Z přesilovky srovnal na 3:3 Jakub Verbík, několik minut na to pak po fatálním selhání nymburské obrany poslal Pražany do vedení Tomáš Šmerha. Středočeši ovšem nehodlali jen tak složit zbraně a velmi rychle bylo opět nerozhodně – v polovině pětapadesáté minuty nahození Jana Stehlíka od pravého mantinelu usměrnil za bezmocného Sochůrka Stanislav Eis. Braničtí následně přežili obrovský nápor domácích a následovalo prodloužení.

O vítězi se v nastaveném čase rozhodlo velmi rychle. Pětadevadesát sekund po úvodním buly se totiž před kobří svatyni dostal Stanislav Eis a nemilosrdně zakončil přímo mezi tři tyče.