08.01.2022

Braničtí ztratili slibně rozehrané utkání a z Kotliny se vrací s prázdnou

Vojtěch Martinek, Štěpán Ondráček, Tomáš Sochor

Sobotní 28. kolo zavedlo Kobru na led Havlíčkova Brodu, se kterým dosud v sezóně neprohrála. Ke třem bodům měla slibně nakročeno i tentokrát, když po první třetině vedla díky zásahům Šťastného a Tondra. Pak se ale domácím podařilo vyrovnat a následně i otočit, přičemž Braničtí na přesilovkový gól Holendy nenašli odpověď. Po těsné porážce 2:3 tak klesli na třetí pozici v tabulce skupiny Jih.

28. kolo, 08.01.2022 v 17:00

BK Havlíčkův Brod

3:2

(0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Cachnín (Čermák, Holenda), 40. Třetina (Bulín, Cachnín), 43. Holenda (Kabelka, Kuchta) – 17. Šťastný (Ženíšek, Tondr), 20. Tondr (Ženíšek, Bříška). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Jiruška. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 321. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek – Kabelka, Nepokoj, Zvěřina, Benák, Kliment (A), Čermák – Tecl, Mlynář, Krejčí, Čejka, Bulín, Voříšek, Kalač, Holenda, Kuchta (C), Cachnín, Ludvík (A), Třetina.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ženíšek, Holý, Svach, Šteiner (A), Knesl, Janda – Janča, Heldák, Zídek, Šťastný, Tondr, Novák, Čech, Petrák, Bříška (C), Mucha, Havrda.

Utkání Davida s Goliášem přinesl opatrný začátek. Oba celky se otrkaly a v osmé minutě mohl být na světě první gól. Zídek se dostal do dobré pozice, prostřelil Chaloupka, toho ale zachránila branková konstrukce. Havlíčkův Brod hrál přesilovou hru, ve které mohl udeřit. V gólové šanci byl Voříšek, který nechal vyniknout Sochůrka. Naopak, na druhé straně Kobra využila hned první přesilovou hru. Ženíšek sklepl puk k levé tyči na Tomáše Šťastného, jenž přehodil natahujícího se gólmana Bruslařů. Domácí mohli v závěru první části srovnat, ovšem Sochůrek odolal na brankovišti atakům Havlíčkobrodských. Pražané v posledních sekundách zvýšili vedení, když se z prostoru kruhů prosadil Lukáš Tondr.

Druhá část patřila Bruslařům, tedy její úvod, ve kterém dokázali snížit. Čermák nahrál Richardu Cachnínovi, který trefil přesně pod břevno. Pražané mohli odpovědět záhy, ale v přesilové hře nedokázali překonat Chaloupka. Fanoušci v Kotlině toužili po vyrovnání, které mohlo přijít ve 29. minutě. Tecl nadvakrát nedokázal procpat puk za Sochůrka. Havlíčkův Brod chvílemi dokázal přehrávat svého soupeře, jenže vyrovnání nebylo domácí družině přáno. Naopak, paní Štěstěna stála při Bruslařích při dvojnásobném oslabení, kde Kobra měla možnost navýšit vedení. Obrana v čele s Chaloupkem v těžké části obstála. V závěru druhé části dokázali Havlíčkobrodští vyrovnat. Krásnou nahrávkou se prezentoval Bulín, jenž našel před brankou Miroslava Třetinu. Zkušenostmi ošlehaný forvard trefil mezírku v postoji gólmana.

Jak druhou třetinu Bruslaři skončili, tak poslední začali, tedy proměněnou přesilovou hrou. Ve 43. minutě tečoval střelu Kabelky mimo dosah Sochůrka Vojtěch Holenda. Diváci v Kotlině viděli otevřený hokej se šancemi na obou stranách. Oba maskovaní muži byli pokaždé na svých místech. Aktivnější domácí mohli zvýšit vedení v další přesilové hře, ovšem obrana Kobry gólovou radost nedopustila. Stejnou šanci měli Pražané, ale Chaloupek vychytal příležitost Tondra. Necelé dvě minuty před koncem byla hra přerušena, jelikož na ledové ploše zůstal ležet hlavní rozhodčí. Pauza prospěla hostům, kteří zmobilizovali veškeré síly na vyrovnání. Pražané zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Michal Konečný (BK Havlíčkův Brod): Otočili jsme zápas s těžkým soupeřem. Myslím si, že tu třetí třetinu jsme hráli disciplinovaně. Je to všechno o gólmanovi. Chali nás neskutečně podržel a uklidnil to. Musím vyzvednout Cembu a Třéťu, kteří jsou obrovským přínosem. Třéťa sice nemá natrénováno, pomůže ale v technických věcech, jako jsou buly a podobné věci a ten tým je pak semknutější. Kluci to po nešťastné první třetině odedřeli a odmakali. Zlaté tři body. Znovu bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří fandili i za nepříznivého stavu a pomohli nám zápas otočit.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Vedli jsme sice o dvě branky, ale potom to byla otázka disciplíny. První gól, tam jsme měli blbě obsazené hráče. Druhý gól byl z přesilovky, a to na konci třetiny, hanebnost. Takhle dostat branku na 2:2. De facto třetí byl podobný, protože my jsme vylučovaní za zbytečné fauly. Chceme na jednu stranu hrát tvrdě, dohrávat hráče, ale jsme za to vylučovaní, za trapné fauly. Fauly a disciplína rozhodly, že nemáme ani bod, je to škoda.