23.11.2019

Čína se s hlavním městem rozloučila čtrnáctibrankovou porážkou

Zlatí draci nebudou na poslední návštěvu branického zimáku v letošní sezóně vzpomínat nejlépe. Kobra totiž jednoznačně potvrdila roli favorita a bez slitování exotického soupeře rozstřílela 14:0, přičemž hned tři branky vstřelil Denis Heldák. Pod dva zásahy se podepsali Michal Hotěk a Lukáš Tondr, jednou trefou pak k demolici přispěli Šteiner, Hrubý, Smejkal, Petrov, Bříška, Šťastný a Hlinka. Šimon Antončík zase nasbíral pět asistencí. Alespoň jeden kanadský bod si na konto připsali všichni domácí hráči, kteří do duelu nastoupili.

19. kolo, 23.11.2019 v 18:00

China Golden Dragon

14:0

(6:0, 3:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 5. Šteiner (Mrkvička, Tondr), 6. Smejkal (Petrov, Antončík), 10. Hotěk (Smejkal, Mrkvička), 13. Hotěk (Petrov, Antončík), 14. Hlinka (Heldák, Novák), 16. Šťastný (Popela), 27. Heldák (Popela, Helinka), 29. Tondr (Bříška, Popela), 37. Tondr (Bříška, Valík), 45. Hrubý (Antončík, Šefl), 47. Bříška (Šťastný, Tondr), 51. Heldák (Novák, Hlinka), 52. Petrov (Hotěk, Antončík), 59. Heldák (Antončík, Hlinka). Rozhodčí: Šmika – Kučera, Schopf. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:0. V oslabení: 4:0. Diváci: 147. Střely na branku: 69:28. Průběh utkání: 14:0.

HC Kobra Praha: Sochůrek (41. Langer) – Popela, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Petrov, Heldák, Antončík (C), Šťastný, Hotěk, Tondr, Hrubý, Bríška (A), Novák, Hlinka, Smejkal.

China Golden Dragon: Xia – Han (A), Zich, Si, Jin, Wang X., Kučera J. – Yao, Chu, Wang Y., Xiang (C), Husarik (A), Kučera M., Bláha, Nagy, Song, Li, Zheng, Ma.

Svěřenci Miloslava Šeby nechtěli nechat nic náhodě a už od prvních minut Xiovi znepříjemňovali život. V páté minutě otevřel skóre Dominik Šteiner, na jehož trefu o několik desítek později navázal Jan Smejkal. Následovala lavina branických tref – v čase 12:16 vstřelil svůj první gól v dresu s Kobrou na prsou Michal Hotěk, který se jen o chvilku později prosadil i podruhé, a do konce třetiny se na střeleckou listinu zapsali ještě Filipa Hlinka a Tomáš Šťastný.

Prostřední část nabídla branky jen tři. V sedmadvacáté minutě zvýšil na 7:0 Denis Heldák, v čase 29:00 se poprvé od návratu po zraznění prosadil Lukáš Tondr a stejný hráč pár minut před koncem střelecký účet Kobry ve druhé periodě uzavřel. Do kabin se tak šlo za stavu 9:0 pro Branické, kteří na branku svého soka v prvních čtyřiceti minutách poslali celkem pětačtyřicet střel.

Před startem třetí třetiny vystřídal Sochůrka v brance Kobry Langer, přičemž ani on za svá záda nepustil ani jeden puk. Góly padaly opět jen do čínské sítě – po zásahu Matyáše Hrubého skóroval Kamil Bříška, v čase 50:25 pak Denis Heldák. O půl minuty později na 13:0 upravil Daniil Petrov a konečných 14:0 se na světelné tabuli objevilo po třetí trefě Denise Heldáka.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Po nevydařeném utkání se nám dnešek povedl. V tréninku jsme si trochu přidali a to se odrazilo na naší hře. Chceme hrát ve vysokém tempu, to se nám dneska dařilo. Je důležité, abychom se teď dobře připravili na Příbram."

Jiří Šejba (China Golden Dragon): "Po několika posledních zápasech, které jsme odehráli poměrně dobře, jsme dneska vybouchli. Dneska jsme tu hlavou nebyli, což se odrazilo i na tom, že jsme dostali čtrnáct branek. Kobra nás jednoduše přejela."