19.01.2022

Kobra Chebu přistřihla křídla a připisuje si na konto další tři body!

Cheb má reputaci černého koně skupiny Jih a nepříjemného soupeře, který pravidelně trápí i ty největší favority. Pražané ale svého středečního soupeře nepodcenili a hravě jej poradili tříbrankovým rozdílem, pričemž dvakrát se v duelu prosadil Kamil Bříška a po jednom zásahu přidali Tomáš Šťastný a Daniil Petrov.

32. kolo, 19.01.2022 v 18:00

HC Stadion Cheb

4:1

(2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Bříška (Petrov, Šťastný), 10. Bříška (Šťastný, Duda), 59. Šťastný (Duda, Tondr), 60. Petrov (Holý, Svach) - 54. Rozhon (Prošek, Novotný). Rozhodčí: Jílek – Štěpánek, Thuma. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Holý, Svach, Ženíšek, Knesl, Duda, Janda – Bříška (C), Havrda, Ksandr, Čech, Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka, Tondr, Janča, Heldák, Petrov.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Troška, Stejskal (A), Kořán, Vasiliev, Šik, Pohanka – Trapl (C), Fečo, Prošek, Rozhon, Novotný, Liutov, Krutina, Seidler, Vašíček.

Kobra do střetnutí vstoupila tím nejlepším možným způsobem – už třináct sekund po úvodním buly se před chebské brankoviště protáhl Kamil Bříška, a zaznamenal svůj třicátý gól v probíhající druholigové sezóně. Na domácího kanonýra pak z velkých šancí mohli navázat Tondr s Novákem, ani jeden z nich se ale neprosadil.

Pod druhou trefu Branických se tak podepsal opět Kamil Bříška, na jehož zakončení z předbrankového prostoru Kašpar nedosáhl ani tentokrát. Kapitán Pražanů pak byl ve dvanácté minutě blízko k hattricku, jenže gólman Stadionu jeho nadějnou střelu tentokrát uhasil.

Prostřední dějství nabídlo dvě větší příležitosti. Tu první měl na hokejce Petrov, který hledal před brankovištěm volného Heldáka, ale jeho nahrávku připravený brankář Chebu usměrnil mimo nebezpečí. Na druhém konci hrací plochy se o něco později do nájezdu dostal Prošek, kterého Sochůrek přechytračil betonem. Skóre se tak nezměnilo a Kobra před poslední částí vedla stále 2:0.

Čekání na trefu pokračovalo i dlouho do třetí třetiny. Západočechům vysvitla naděje v 54. minutě, když Sochůrka o čisté konto obral Petr Rozhon. Nakonec ale závěr střetnutí dramatický nebyl – dvaadevadesát sekund před koncem se prosadil Tomáš Šťastný a vrátil domácím dvoubrankový náskok, přičemž Daniil Petrov následně pojistil vítězství branických hráčů zásahem prázdné klece.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Cheb je kvalitní soupeř, má dobrý tým a pravidelně kouše od začátku až do konce. Museli jsme hrát na sto procent zejména v obraně, abychom nedělali chyby a nedávali mu šanci skórovat. Pro nás byl důležitý ten gól hned z prvního střídání, z naší strany jsme tu hru uvolnili a bylo to jednodušší. Ve třetí třetině to byl vyrovnaný hokej nahoru dolu, ale pohlídali jsme si to."

Michal Jäger (HC Stadion Cheb): "Vstup do utkání byl z naší strany tragický a určil ráz celé první třetiny. Hráče upozorňujeme, že si musí pohlídat první lajnu soupeře, která je rozdílová, a hned po třinácti sekundách od ní inkasujeme gól. Přistoupili jsme k tomu zápasu strašně, což nás ostatně doprovází celou sezónu. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, byly tam šance na obou stranách a ve třetí jsme zkusili power-play, ale nevyšlo."