21.01.2023

Kobra porazila také Most a na přímý postup do playoff ztrácí jediný bod!

Tadeáš Podolka

Branickým hokejistům se v nadstavbové skupině A zatím velmi daří. Během tří odehraných kol smazali Pražané náskok Vrchlabí na jediný bod. Pokud uspěje Kobra i proti Táboru, tak může být dokonce na šesté příčce, která zaručuje přímý postup do playoff.

Nadstavba - 3. kolo, 21.01.2023 v 17:30

MOSTEČTÍ LVI

2:5

(0:3, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. Šimeček (Řehoř, Kýhos), 50. Mical (Stříbrný) – 7. Šťastný (Novák), 18. Novák (Martínek, Šteiner), 19. Jedlička (Petrák), 56. Novák (Šťastný), 59. Šťastný. Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 267. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Charousek, Šoustek, Fučík – Smolka, Písařík, Böhm – Šimeček, Řehoř, Nedrda (A) – Stříbrný, Kýhos (A), Mical.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Knesl, Šteiner (A), Holý, Straka, Švach – Janča, Jedlička, Houška – Kolda, Martínek, Míšek – Ksandr, Zídek, Novák (A) – Šťastný (C), Petrák, Nápravník.

Hosté z Prahy ukázali svou dominanci hned v první třetině, kdy nasázeli týmu ze severu Čech tři branky. Jako první se v 7. minutě prosadil Tomáš Šťastný, který šikovně propálil Hosnedla přesnou technickou ranou. Navíc tak kapitán Kobry využil dlouhou pětiminutovou přesilovku, kterou zařídil ve 3. minutě obránce domácích Štěpán Urbánek. V 18. minutě přidal druhý gól do sítě lvů Dominik Novák, jenž tvrdě propálil mosteckého brankáře po střele Viktora Martínka. O minutu později se dostal do zakončení na pravé straně Jakub Jedlička, který trefil přesně nad Hosnedlovu lapačku. Stav 3:0 pro Kobru vydržel i do první přestávky.

Ve druhé periodě viděli diváci na zimním stadionu v Mostě jediný gól, o který se postaral ve 23. minutě Jaroslav Šimeček. Domácí tak poprvé v zápase využili přesilovou hru a snížili náskok branických hokejistů na dvě branky.

Třetí třetina byla zpočátku v režii mosteckých lvů, na 2:3 v 50. minutě upravil skóre Martin Mical, jenž si chytře najel do prostoru u pravého kruhu a zavěsil mimo dosah Lukáše Sochůrka. Severočeši pak ve snaze o vyrovnání přestali tolik bránit, čehož využil v 56. minutě Dominik Novák, který se dostal do samostatného úniku a prostřelil Hosnedla mezi betony. Závěr utkání si pak Pražané pohlídali, Most ještě dvě minuty před koncem sáhl k powerplay. Právě do prázdné klece pak v 59. minutě dovezl kotouč Tomáš Šťastný a udělal za tímto nadstavbovým zápasem definitivní tečku.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Mančaft má velkou motivaci se dostat na šesté místo, což by zaručovalo přímý postup do playoff. Ztrácíme na Vrchlabí jediný bod. Teď máme před sebou Tábor, což je pro nás velká výzva. S Táborem jsou super zápasy, budeme na ně připravení a budeme určitě chtít vyhrát, abychom se dostali na šesté místo."