Kobra s Málkem v brance uspěla, buldoky opět skolila pětibrankovým rozdílem

Vojtěch Martinek

Kobře první sezónní výprava do Slaného vyšla na výbornou! S mladým Romanem Málkem mezi třemi tyčemi předvedla na ledě posledních Řisut velmi přesvědčivý výkon, který vedl k vysokému vítězství 8:3! Hattrickem se v utkání blýskl Jaroslav Brož, zatímco hned pětice hráčů si na své konto připsala dva kanadské body. Další bitva Branické čeká v sobotu v Písku.

9. kolo, 20.10.2021 v 19:00

HC Řisuty

Branky a nahrávky: 39. Čermák (Rendla), 41. Havlůj (Patyk, Malovický), 55. Fortelka (Řepka) – 8. Brož (Heldák, Hlinka), 12. David Šteiner (Petrov), 30. Brož (Heldák, Holý), 35. Petrov (David Šteiner, Knesl), 38. Brož (Hlinka, Duda), 46. Hrubý (Pelant), 49. Mucha (Petrák), 53. Šťastný (Bříška, Tondr). Rozhodčí: Glanc – Schopf, Gregar. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:8, 3:8.

HC Řisuty: Stahl – Flachs, Malovický, Matula, Řepka, Zich, Potěchin (A) – Havlůj, Rendla, Kučera, Fortelka, Formálek (A), Janeček, Výrut, Čermák, Patyk (C), Pokorný.

HC Kobra Praha: Málek – Knesl, Dominik Šteiner (A), Duda, Pelant, Ženíšek, Holý, Ryzák, Janda – Brož, Hlinka, Tondr, Šťastný, Mucha, Heldák, Petrov, Bříška (C), Hrubý, Havrda, Petrák, David Šteiner.

Kobra do bitvy ve Slaném vstoupila výborně a dlouho držela hru mimo své obranné pásmo. První přesilovku pak po vyloučení Matěje Malovického sice nevyužila, dlouho jí to však mrzet nemuselo – jen krátce po vypršení trestu totiž otevřel skóre Jaroslav Brož. Na jeho zásah o něco málo později navázal David Šteiner a upravil na 2:0, což bylo skóre, které platilo po konci první části.

Na další gól se čekalo až do poloviny třicáté minuty, přičemž i tentokrát u toho byl Jaroslav Brož – tentokrát se po podařilo za Stahla dorazit odraženou střelu Denise Heldáka. Aby toho pro domácí nebylo málo, na čtyřbrankový rozdíl nedlouho poté zvýšil Daniil Petrov a ještě před závěrečnou sirénou dějství stihl Jaroslav Brož uzavřít hattrick. Jediným pozitivem pro buldoky byl zásah Matyáše Rendly, který těsně před koncem periody snížil na 1:5.

Po brance Petra Havlůje z úvodu následující dvacetiminutovky to sice vypadalo, že duel ve Slaném bude nakonec ještě drama, Kobra však celkem rychle vzala věci zpět do svých rukou a začala za Stahla znovu posílat jeden kotouč za druhým. Nejprve se prosadil Matyáš Hrubý, potom Richard Mucha a po úderu Tomáše Šťastného v čase 52:43 byla mezi oběma týmy už šestigólová propast. Porážku Řisut poté jen zmírnil Michal Fortelka, jehož branka ovšem vysokou porážku 3:8 neodvrátila.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Hrajeme čtyřikrát v řadě venku, ještě nás čekají další dva zápasy. Věděli jsme, že ta série prověří, jak na tom herně jsme. Dnes jsme měli celé utkání pod kontrolou, všechny lajny se herně zvedly. Jsme se s naší hrou spokojení, ale v Písku to bude daleko těžší, takže se na to musíme v tréninku připravit."