13.09.2024

Kobra se naladila na ligu. Proti Mosteckým Lvům si zastřílela

Jiří Polášek

Závěrečný duel přípravy na ligovou sezonu 2024/25 Kobře vyšel. Pražané se utkali s Mosteckými Lvy. Soupeře přehrávali ve všech třech třetinách a nakonec si připsali vysokou výhru 7:3.

13.09.2024 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

7:3

(3:2, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Bříška, 6. Vlček, 9. Vlček, 24. Bříška, 27. Vlček, 30. Theimer, 42. Tichý – 15. Procházka, 20. Starý, 25. Svoboda.

HC Kobra Praha: Hosnedl (Ondrík) – Straka, Kučera, Janda, Dudáček, Grauer, Do. Šteiner (A), Bříška (A), Šťastný (C), Vlček, Da. Šteiner, Tichý, Krupička, Urban, Houška, Theimer, Nagy, Míšek, Petrák, Davídek, Hron

MOSTEČTÍ LVI: Kubík (Tuhý) – Veselý, Váchal, Šoustek, Popela, Poizl, Seemann, Rossokha, Procházka, Kučera, Linet, Starý, Bár, Svoboda, Peroutka, Buberl, Oleksander, Dostál, Klír, Čermák

Zápas probíhal ve vysokém tempu od úvodních minut, což potvrzovala i rychlá branka už ve 4. minutě. Kamil Bříška poslal Kobru rychle do vedení. Navíc jen o dvě minuty později navýšil vedení Filip Vlček. Stejný hráč se prosadil hned v 9. minutě a Pražané si tak vytvořili opravdu solidní náskok. Kaňkou na jinak skvělém výkonu v první třetině byl závěr. V posledních pěti minutách se totiž po trefách Jakuba Procházky z 15. a Martina Starého, který snížil v minutě dvacáté.

Vstup do druhé periody byl ale opět zajímavý. Zpět do většího náskoku poslal Kobru ve 24. minutě druhou brankou v duelu Martin Bříška. V následující minutě soupeř snížil Janem Svobodou, ale pak už skórovali pouze Pražané. Sedmadvacátá minuta patřila znovu Filipu Vlčkovi, který zkompletoval hattrick. O tři minuty později se naopak poprvé prosadil Oto Theimer. V poslední třetině pak ještě jednu trefu přidal Stanislav Tichý, který tak uzavřel střeleckou listinu, a skóre se zastavilo na výsledku 7:3. Kobra se tak v posledním testu před ligou naladila vítězně.