14.09.2019

Kobra uspěla i v prvním venkovním utkání, Písek porazila 5:2!

Kobra po středečním vítězství nad Klatovy zvládla i sobotní zápas v Písku a po dvou kolech se tak s Kolínem dělí o společné první místo v tabulce skupiny Střed! Svěřenci Miloslava Šeby u Otavy uspěli 5:2, přičemž brankami se blýskli Tomáš Šťastný, Dominik Šteiner, Denis Heldák, Aleš Furch a Dominik Novák. Do akce půjde Kobra znovu až za týden, v sobotu 21. září, kdy doma vyzve na souboj Tábor.

2. kolo, 14.09.2019 v 17:30

IHC Králové Písek

2:5

(1:2, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Rod, 32. Polata (Koupal) – 13. Šťastný (Novák), 14. Šteiner (Šmíd), 26. Heldák (Furch), 30. Furch (Šefl, Smejkal), 36. Novák (Hlinka). Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

IHC Králové Písek: Hamalčík – Tintěra, Růžek, Šafář, Polata (C), Hanus (A), Turek – Strnad, Bednařík, Karbulka, Novotný, Rod, Koupal (A), Fríd, Paule, Přibyl, Novák.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Valík, Šefl, Knesl, Šmíd, Šteiner (A), Mrkvička, Drahorád – Šťastný, Hlinka, Šeba, Heldák, Smejkal, Novák, Tondr, Petrov, Bříška (A), Netolický, Furch, Hrubý, Antončík (C).

Do utkání druhého kola mezi Kobrou a Pískem vstoupili lépe hosté, kteří si už v šesté minutě vypracovali první větší šanci, nicméně Hamalčík byl připraven Novákovo zakončení zastavit. Na první branku si tak sto padesát diváků u Otavy muselo počkat až do třinácté minuty, kdy otevřel skóre Tomáš Šťastný. Jen chvilku na to pak do dvoubrankového trháku hosty z úniku poslal Dominik Šteiner. V samotném závěru periody pak snížil Tomáš Rod, a po první části tak platil stav 1:2.

Červené světlo za Hamalčíkovou klecí se opět rozsvítilo v šestadvacáté mnutě, když krátce po vyhraném buly před soupeřovou brankou skóroval Denis Heldák. O pár chvil později na tento zásah navázal Aleš Furch a s domácími to začalo vypadat opravdu bledě. Jiskru naděje jim v čase 31:19 vykřesal brankou kapitán Jan Polata, nicméně pět minut před sirénou vrátil Kobře tříbrankový náskok Dominik Novák. Ten se rázem mohl opět prosadit, tentokrát z trestného střílení, jenže Hamalčík jeho zakončení mezi betony zastavil včas.

Ve třetí části branka nepadla, což ovšem neznamená, že se ochozy nudily. Tři minuty po startu dějství se do dobré šance dostal Přibyl, o chvilku později pak na druhém konci ledu nadějně zakončoval Antončík. V polovině třetiny se při přesilovce chtěl od modré prosadit Mrkvička, jehož projektil ale Hamalčík chytil. Nebezpečně si ve vlastní přesilovce o chvilku později počínali i Králové, jenže ani Sochůrek se nenechal nachytat. Pražané si tak svůj pohodlný náskok pohlídali až do konce a na půdě Písku zvítězili 5:2.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Ve dnešním zápase se ukázalo, že nemůžeme hrát jen kombinační hokej. Dostáváme se do situací, kdybychom už měli střílet, ale místo toho to překombinujeme. Jinak si myslím, že hra měla slušnou úroveň. Kluci jsou pokorní. Musíme ještě zapracovat na tom, abychom měli rychlejší vstup do utkání."

Karel Herr (IHC Králové Písek): "Většinu gólů jsme si dali sami. Ujeli nám při přesilovce, prošel nám jeden hráč mezi dvěma beky, jeden gól jsme si dali vlastní. S tak silným týmem se pak těžko hraje, když góly padají po takových chybách. Nebylo to tak, že by nás soupeř přehrával a držel v pásmu - to bych ty obdržené góly pochopil. Žádný gól ale nevyplynul z toho, že bychom byli pod tlakem."