16.10.2019

Kobra v divokém duelu s Pískem uspěla v prodloužení

V pátek večer zavítal na branický led tým z Písku, který v Praze předvedl bojovný hokej a potrápil favorita. Kobra v divokém duelu s Jihočechy hned dvakrát vedla, nakonec ovšem o svém úspěchu musela rozhodnout až v prodloužení, ve kterém jí bod navíc přisoudil Ondřej Šteiner. Pražané se tak se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Tábor drží na druhém místě ve skupině Střed.

9. kolo, 16.10.2019 v 18:00

IHC Králové Písek

4:3pr.

(2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kohút (Tondr, Bříška), 10. Hlinka (Šťastný), 36. Novák D. (Šťastný), 62. Šteiner – 7. Volf (Paule, Šaršok), 24. Bednářík (Suda, Čížek), 49. Čížek (Bednařík, Tintěra). Rozhodčí: Zavřel – Tasch, Kettner. Vyloučení: 9:6, navíc Knesl (KOB) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Valík, Knesl, Antoš, Šmíd, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Kohút, Hlinka, Petrov, Netolický, Tondr, Novák D., Heldák, Plíhal, Bříška (A), Hrubý, Šťastný, Antončík (C), Smejkal.

IHC Králové Písek: Hamalčík – Houdek, Suda (A), Hanus, Růžek, Šafář, Šaršok, Turek – Bednařík (A), Strnad, Čížek, Tintěra, Přibyl, Rod, Volf, Karbulka, Paule, Novák A., Egert.

Do středečního střetnutí vstoupili lépe hosté, kteří měli po většinu první poloviny úvodního dějství na ledě jasnou převahu. Tu se jim v sedmé minutě podařilo přetavit v úvodní trefu, když Sochůrka z rychlého výpadu překonal Jakub Volf. Situace následně šla pro domácí od desíti k pěti – krátce po sobě byli vyloučeni Hlinka a Kohút, druhý jmenovaný navíc za vysokou hůl dostal hned dva menší tresty. Kobra ovšem dlouhé oslabení přežila a krátce po jeho konci po výborné akci vyrovnal právě David Kohút. Na jeho zásah ani ne minutu na to nenavázal nikdo jiný než Filip Hlinka, a rázem tak bylo všechno jinak. Braničtí svého soka pak do konce periody k ničemu nepustili, a do první přestávky tedy odešli s jednobrankovým náskokem.

Prostřední perioda měla velmi podobný průběh. Králové měli ze začátku znovu více ze hry a v čase 23:23 vyrovnali dorážkou Lukáše Bendaříka, kolem poloviny třetiny se ale misky vah opět překlopily na stranu Kobry. Ta branku svého soupeře místy doslova zasypávala střelami, přičemž cestu za Hamalčíka nakonec jedna z nich našla. Ranou z pravého kruhu se prosadil Dominik Novák, a domácí tak šli znovu do vedení, jenž jim vydrželo až do přestávky. Druhou třetinu také okořenila první větší výměna názorů – na konci sedmatřicáté minuty se za domácí klecí do sebe pustili Mrkvička s Turkem, za což oba dostali dva menší tresty.

Divoký duel nabral na obrátkách v závěrečné periodě. Ve vlastním oslabení nejprve v devětačtyřicáté minutě srovnal Jakub Čížek, jen chvilku nato se pak na ledě strhla další mela. Po několika menších strkanicích v rohu kluziště neudrželi nervy na uzdě Adam Novák a Aleš Knesl, o chvilku později pak rozzuřeně na dvě minuty opustil ledovou plochu Tomáš Mrkvička. Hustá atmosféra vydržela až do konce základní hrací doby, jméno vítěze jsme se ale v šedesáti minutách nedozvěděli.

Na řadu tak přišlo prodloužení, které mělo relativně rychlý průběh. Kobra vzala věci do svých rukou a v čase 61:26 o jejím vítězství rozhodl zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště Dominik Šteiner. Sečteno, podtrženo: Kobra – Písek 4:3.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Chtěli jsme dnes vysoko forčekovat, což se nám dařilo a měli jsme více ze hry. Bohužel nás trochu zastavilo neúmyslné vyloučení Kohúta na čtyři minuty, ale pak jsme to stáhli na tři formace a byli jsme zase lepší. Písek těžil z brejků, my dělali chyby v obraně a díky tomu i srovnali ve vlastním oslabení. Gólman chytal dobře, pro nás platí, že můžeme takhle vysoko forčekovat, ale musí to být zezadu zajištěné. Dva body za současného stavu je v pořádku a my se musíme pořádně připravit na Tábor.“

Karel Herr (IHC Králové Písek): „Dnes jsme viděli vyrovnané utkání. Střídaly se tam u nás lepší a horší pasáže. I během poslední pětiminutovky jsme měli spoustu šancí, ale netrefili jsme prázdnou branku a to nás mrzí. V prodloužení se ukázala kvalita a zkušenost (pražských) hráčů, když nás prakticky nepustili na kotouč a nakonec oprávněně zvítězili.“