19.09.2020

Kobra vlétla do sezony jako vichřice, Klatovům nadělila výslužku 8:3

Martina Nová

Lepší vstup do nového ročníku druhé ligy si snad Kobra nemohla přát. Již od samého začátku střílela jeden gól za druhým. Slabou chvilku si Braničtí vybrali ve druhé třetině, kdy se Klatovy dokázaly vrátit do hry, nicméně závěrečné dějství mělo opět jednoznačný průběh a domácí Kobra zvítězila na svém ledě vysoko 8:3.

1. kolo, 19.09.2020 v 18:00

SHC Klatovy

8:3

(3:0, 1:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. Tondr (Šťastný, Bříška), 3. Zídek (Knesl), 14. Novák (Mucha), 23. Bříška (Šťastný, Tondr), 45. Hlinka (Mucha, Heldák), 45. Bříška (Šteiner, Šťastný), 47. Tondr (Ryzák, Bříška), 53.Zídek (Novák) – 28. Přikryl (Hajšman), 28. Hasman (Roubal, Leština), 53. Michel (Walter). Rozhodčí: Květoň – Hradil, Kubíček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 54. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 8:2, 8:3

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ryzák, Šteiner (A), Procházka R., Knesl, Pelant, Holý, Zmeškal – Šťastný, Bříška (C), Tondr – Novák, Zídek, Indra – Heldák, Hlinka, Čurda – Kafka, Hrubý, Mucha.

SHC Klatovy: Polívka (45. Micka) – Houfek (A), Walter (A), Kovářík, Lokajíček, Leština, Zich – Lang, Přikryl, Hajšman – Roubal (C), Hanzlík, Hasman – Princl, Procházka J., Michel – Berčík, Kolda, Reitspies.

Do úvodního zápasu sezony vstoupila Kobra bravurně, hned v první půlminutě se ujala vedení po trefě Lukáše Tondra. Netrvalo dlouho a Braničtí znovu zvedali radostně ruce nahoru, tentokrát zásluhou Václava Zídka, který tečoval dělovku od modré Knesla. V páté minutě navíc dostali domácí šanci navýšit svůj náskok v podobě přesilové hry, tu však nevyužili.

V druhé polovině úvodní dvacetiminutovky si vyzkoušeli početní výhodu rovněž hosté, jenže krátce před vypršením trestu branického Zídka se do úniku dostali spoluhráči Novák s Richardem Muchou. Ten nakonec dostal puk za brankovou čáru. Klatovy mohly snížit manko v další přesilovce, kdy dokonce zazvonila i tyčka Sochůrkovi klece, ale nestalo se tak. Do sirény se již nic zásadního nestalo a do další třetiny šla Kobra za stavu 3:0.

V neskutečném tempu pokračovala Kobra i ve druhém dějství. Uplynulo pouze dvě a půl minuty a Braničtí se opět radovali z gólu, mezi úspěšné střelce se zapsal kanonýr Kamil Bříška. Vzápětí to mohlo být ještě dramatičtější pro Klatovy, ale kotouč poskakující před brankovou čárou nakonec skončil v rohu kluziště. Pětibrankové vedení nepřišlo ani v následné druhé přesilovce domácích.

Gólové mlčení hosté prolomili ve 28. minutě, nejprve se prosadil Filip Přikryl a o několik vteřin poté krátce po vhazování dostal kotouč za Sochůrkova záda Josef Hasman. Přesilovka Klatov nabídla další šanci pro umazání ztráty, nicméně hosté ji nezužitkovali. V závěrečné minutě druhé třetiny měl obrovskou šanci podruhé skórovat Hasman, ve vzájemném souboji v blízkosti kobří svatyně však vyhrál Sochůrek, který soupeře vybruslil.

Kobra vlétla s vervou do třetí dvacetiminutovky. Nenechala nic náhodě a opět si začala budovat svůj náskok, ve 45. minutě totiž v krátkém sledu na 5:2 zvýšil Filip Hlinka a na 6:2 skóroval Kamil Bříška. Tímto kanonáda ještě neskončila, ve 47. minutě totiž nově nasazeného Micku prostřelil Lukáš Tondr.

Blízko blizoučko byl osmému gólu Šťastný, v úniku zkoušel zvednout puk do horního rohu branky, nicméně Micka si na jeho kulišárnu počíhal. V 53. minutě pokračovala gólová přehlídka domácích, tentokrát se trefou v přesilové hře blýskl Václav Zídek. Nicméně vzápětí usedli na trestnou lavici Braničtí a Klatovy se dostaly ke slovu. Na rozdíl pěti branek snížil David Michel. Do konce duelu již další branky nepadly, Kobra tak porazila Klatovy výsledkem 8:3.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Klatovy trénují pětkrát týdně, jsou to mladí, nalítaní kluci. Čekali jsme samozřejmě, že po nás půjdou ve dvou. Začali jsme ale velmi dobře, dali jsme první gól a to samozřejmě odšpuntovalo naší nervozitu. Mohli jsme hrát to, co jsme chtěli. Sochůrek dnes chytal dobře, mohli jsme se na něj spolehnout. Za stavu 4:2 soupeř ještě cítil šanci, tak jsme to museli podržet. Ve třetí třetině jsme měli prakticky dva nové hráče, hráli tam čerství Hrubý a Mucha. Bohužel má zdravotní problémy Čurda, takže jsme nemohli hrát na čtyři lajny. Věřím, že se tým dá zdravotně do středy dohromady, čeká nás teď Příbram, pak Písek a Tábor. Budou to tři utkání, která nás prověří a uvidíme, jestli jsme připravení hrát o špičku."

Michal Straka (HC Klatovy): "Z naší strany to byl dnes špatný výkon. Už v prvním střídání jsme dostali gól, ve druhém jsme prohráli buly a dostali druhý gól. V první třetině jsme hráli lépe než ve druhé, ale prohráli jsme jí 3:0. Ve druhé jsme dali dva góly, dostali se do hry a šli jsme tak do třetí za stavu 4:2. V poslední třetině jsme chtěli dát kontaktní gól, říkali jsme si, že po nich půjdeme. Vůbec jsme po nich ale nešli, nedostali jsme je pod tlak. Nehlídali jsme si předbrankový prostor a oni nám dávali góly do prázdné. Domácí dnes zaslouženě vyhráli."