Proti Chebu bere Kobra tři body! Výhru vystřelil 7 sekund před koncem Houška

Dlouho se v Braníku schylovalo k prodloužení, dokud se neprosadila nová posila ze Slavie Vladislav Houška. Právě díky němu se svěřenci Miloslava Šeby udrželi na osmé příčce skupiny Západ.

11. kolo, 26.10.2022 v 18:00

HC Stadion Cheb

2:1

(1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Novák (Straka, T. Šťastný), 60. Houška (Novák, T. Šťastný) – 11. Vašíček (Rozhon, Krutina). Rozhodčí: Domský – Žídek, Gregar. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Tůma, Duda, Knesl (A), Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Houška, Janča, T. Šťastný (C), Petrák, Míšek, Petrov, Martínek, Jedlička, Ksandr, Zídek, Novák, Daniel.

HC Stadion Cheb: Tichon – Strýček (C), Iakhanov, Kořán, Troška, Shikut, Leština, Šik, Stejskal – Shafeev, Konášek, Trapl, Nekvinda (A), Čejka (A), Fečo, Vrtek, Rozhon, P. Šťastný, Krutina, Parshakov, Vašíček.

Kobra nastoupila do utkání s Chebem se třemi novými posilami - obráncem Jakubem Tůmou a útočníky Michalem Danielem a Vladislavem Houškou. Právě domácí se jako první ujali vedení, když se v 5. minutě prosadil Dominik Novák, jenž prostřelil Nira Tichona střelou vedle jeho vyrážečky. Jednogólový náskok ale domácím dlouho nevydržel, už v 11. minutě srovnal za hosty skóre Jaroslav Vašíček, jehož projektil na levou stranu byl nad síly Lukáše Sochůrka. Vyrovnaný stav 1:1 pak platil i do první přestávky.

Ani ve druhé periodě se počet vstřelených branek nezměnil. Cheb měl ale obrovskou šanci na druhý gól, Aleš Knesl totiž nedovoleně podrazil protihráče před branickou klecí. Samostatného nájezdu se pak ujmul Martin Trapl, jehož pokus k levé tyči chytil Sochůrek do rukavice. Ani další velké příležitosti Západočeši nevyužili, v závěru druhé části dokonce jel Stadion ve třech na jediného obránce Kobry. V kritickém okamžiku sjel Davidu Fečovi puk z čepele a ze šance sešlo.

Ve třetí třetině dlouho nasvědčoval průběh utkání tomu, že uvidí diváci v Braníku prodloužení. Zápas ale skončil ještě v základní hrací době, když se prosadila jedna z nových posil Vladislav Houška. Tento útočník rozhodl 7 sekund před koncem, když prostřelil Tichona po Novákově přihrávce. Všechny body tak zůstaly v Braníku a Kobra se dobře naladila na sobotní duel v Benátkách nad Jizerou.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Cheb měl velmi silný a dobře postavený tým, i z hostujících hráčů ze Sokolova a Karlových Varů. Sice jsme dali první gól, ale hra byla celou dobu vyrovnaná. Na konci už jsme přemýšleli, že půjdeme do prodloužení. Musím říct, že se štěstím to tam padlo 6,5 sekundy před koncem. Pro nás jsou to důležité tři body do tabulky v souboji o šesté místo. Tým hrál zodpovědně, všichni se na tom výsledku podíleli. Po minulém zápase s Letňany šel tak náš výkon nahoru."

Petr Nekvinda (HC Stadion Cheb): "Šlo o vyrovnané utkání. Myslím si, že minimálně bod jsme si zasloužili. Bohužel jsme měli moc vyloučení, a to rozhodlo."