16.11.2022

Proti Táboru to nevyšlo. Kobra držela krok jen v úvodu utkání

Zápas proti Táboru Branickým úplně nevyšel dle představ. Kobře se dařilo jen v úvodu klání, kdy zásluhou Tomáše Šťastného srovnala na 1:1. Jihočeši se ale posléze dostali na střeleckou vlnu a z Prahy si odvážejí vítězství 10:1.

17. kolo, 16.11.2022 v 18:00

HC Tábor

1:10

(1:3, 0:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Šťastný (Novák, Jedlička) – 9. Matušík (Seidl, Šulek), 15. Dančišin (Plášil, Vlček), 17. Endál, 22. Endál (Vlček, Dančišin), 31. Plášil (Suchánek, Zayml), 37. Endál (Matušík, Zayml), 39. Seidl (Vala, Matušík), 44. Severa (Kříž, Vlček), 47. Šulek (Hubata, Endál), 59. Vlček (Bárta). Rozhodčí: Kosnar - Hradil, Jurak. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 111. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:10.

HC Kobra Praha: Kmec (21. - 40. Sochůrek) – Ženíšek, Knesl (A), Duda, Holý, Straka, Svach – Janča, Míšek, Zídek, Šťastný (C), Petrov, Martínek, Jedlička, Novák, Kolda, Petrák, Daniel.

HC Tábor: Gába – Černý (A), Vala, Hubata, Suchánek, Kříž, Kohout, Plášil – Dančišin, Bárta, Seidl (C), Zayml, Matušík, Endál (A), Severa, Chocholoušek, Vlček, Šulek, Hajič, Zíb.

Do utkání vstoupili aktivněji Braničtí, hned v první minutě se dostali k zakončení Novák s Jedličkou. Tábor se ovšem záhy osmělil a výsledkem toho byla první trefa zápasu. Jakub Matušík na prahu deváté minuty přesně zavěsil z prostoru mezi kruhy.

Krátce za polovinou první fáze zápasu se ale Kobře povedlo vyrovnat. Tomášovi Šťastnému se totiž povedlo najít volnou skulinu u pravé tyče branky Davida Gáby. Aktivita na obou stranách ovšem pokračovala. Toho využil Tábor a znovu si uzmul vedení zásluhou Milana Dančišina a jeho teče z předbrankového prostoru.

V čase 16:36 se Jihočeši opět prosadili, navíc ve vlastím oslabení. Chybu domácího gólmana naplno vytrestal Lukáš Endál. Kobra se ještě snažila v závěru třetiny něco s výsledkem udělat, velkou šanci měl Daniil Petrov, který ale těsně minul. Braničtí tak druhou třetinu startovali s dvoubrankovým mankem.

Druhou část utkání zahájila Kobra s Lukášem Sochůrkem mezi třemi tyčemi. Už v 22. minutě ho ovšem Tábor gólově překonal. V chaotické situaci před svatyní Branických se nejlépe zorientoval Lukáš Endál a navýšil vedení Jihočechů na 4:1.

To ale Táboru nestačilo. V polovině této části utkání se nejprve dostal do šance Bárta, s jehož akcí si ještě Sochůrek poradil, avšak na následné zakončení Karla Plášila už byl krátký. Dál hra pokračovala spíše před brankou Gáby, avšak Braničtí z toho nic nedokázali využít.

Naopak vzápětí inkasovali šestou branku. Napotřetí se povedlo dorazit kotouč do branky Kobry Lukáši Endálovi, který si díky tomu připsal hattrick. V čase 38:20 se dostal k samostatnému úniku Radek Seidl a zavěsil do horní části svatyně Branických. Závět třetiny už nic příliš zajímavého nepřinesl. Na Kobru tak před poslední částí čekal nelehký úkol, a to dohánět ztrátu šesti branek.

Poslední třetinu v brance opět zahájil Matěj Kmec. Herně se ale opět více dařilo Táboru, jemuž pomohla ještě přesilová hra. Tu v 44. minutě potrestal Jiří Severa, jemuž se povedlo umístit puk přesně pod víko Sochůrkovy klece. Hra před gólmanem branického celku nadále pokračovala. Kohouti zahrozili hned z další přesilovky, kterou už po půlminutě utnul Ondřej Šulek.

Kobře posléze chyběl malý kousek ke kontaktnímu gólu, avšak Gábovi se podařilo svůj brankový prostor v oslabení pokrýt. V závěru ale ještě Tábor doupravil výsledek na konečných 1:10. O finální trefu se postaral Filip Vlček.

Miloslav Šeba, HC Kobra Praha: „Zápas hodně ovlivnila zbytečná chyba gólmana a gól na 1:3. Následně to bylo 1:4 a my jsme už neměli co hrát. Neříkám, že tam snaha nebyla, ale Tábor dobře kombinoval a na nás se lepila smůla. Když jsme měli gólové šance, tak se k nám kotouče neodrážely. Tento zápas byl špatný od začátku do konce. Musíme se připravit, abychom porazili Vrchlabí.“

Radek Bělohlav, HC Tábor: „Od začátku jsme zápas kontrolovali a byly tam věci, které chceme hrát. Za nás to byl dobrý zápas.“