22.08.2024

První vítězství nadosah. Kobra nakonec prohrála po základní hrací době

Jiří Polášek

Třetí přípravné utkání Kobry se odehrálo v mostecké Sutor aréně. Kobřané sehráli vyrovnaný zápas, ve kterém takříkajíc sahali po bodech. Nakonec byli v prodloužení úspěšnější domácí hokejisté.

22.08.2024 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

5:4pr.

(1:2, 1:2, 2:0 – 1:0)

11. Horáček (Nedrda), 37. Zajíček (Nedrda, Kučera), 42. Zajíček (Veselý), 56. Král (Horáček), 65. Berčík (Kučera) – 10. Šťastný (Petrák, Vlček), 11. Petrák (Dudáček, Míšek), 22. Vlček (Tichý, Grauer), 25. Hron

MOSTEČTÍ LVI: Kubík (Kovařík) – Horáček, Nedrda, Seemann, Popela, Rykl, Šulc, Novotný – Kysela, Berčík, Jindra – Zajíček, Kýhos (A), Kučera – Veselý, Procházka, Mical – Pačan, Král, Ščislák (C) – Yailov Trenér: Vladimír Růžička

HC Kobra Praha: Hosnedl (Ondrík) – Brotánek, Steiner, Kučera, Grauer, Dudáček, Hron – Vlček, Šťastný (C), Nagy – Houška, Tichý, Rambousek – Míšek, Petrák, Nedvěd – Kulinič, Volf Trenér: Milan Vrzal

Kobřané mají za sebou třetí přípravné utkání. V něm se tentokrát postavili domácím Mosteckým Lvům. Soupeř se dostal do dobré šance už v první minutě, kdy Lukáš Kučera uniknul obraně, ale nakonec nedokázal zakončit, když mu kotouč ujel z hokejky. Naopak Kobra využila hned první větší šanci. Tomáš Šťastný si najel do mezikruží a zavěsil kotouč pod víko, což se mu povedlo chvíli po skončení přesilové hry jeho týmu.

Soupeř hned v jedenácté minutě srovnal, Petr Horáček dokázal využít rychlého protiútoku. Jenže ještě v téže minutě bylo srovnáno. Kobra se postarala o gól v čase 10:27. tedy jen 16 sekund po tom soupeřově, kdy se prosadil Martin Petrák. V druhé části hostující tým hned navýšil. Filip Vlček dokázal prostřelit brankáře Kubíka, kterému kotouč propadl za záda, a to už ve druhé minutě druhé dvacetiminutovky. Následně pak Kobra ve 25. minutě navýšila už na 4:1. Tečovaná rána propadla až za Kubíkova záda, gól si připsal Filip Hron.

Ve 37. minutě pak soupeř dokázal snížit, když se prosadil Jakub Zajíček, který ujel obraně. Ve třetí periodě ale soupeř rychle snížil. Zajíček se prosadil znovu, když si najel výborně do slotu a pálil hned z první. Následně mohla Kobra zase navýšit, ale Míšek nedokázal v samostatném úniku překonat Kubíka. A tak jednu sekundu a tři minuty před koncem opět skórovali domácí. Vojtěch Král se stal hrdinou, když úspěšně zakončil dlouhé odstřelování hostující svatyně. Jeho úspěch navíc chvíli poté potvrdil Kubík fantastickým zákrokem lapačkou proti ráně Vlčka.

Po šedesáti minutách tak na světelné tabuli svítilo skóre 4:4. Rozhodnout muselo prodloužení či samostatné nájezdy. Nastavený čas neměl dlouhého trvání. Vít Seemann nejdříve trefil tyč, následně se už prosadil soupeř. Martin Berčík se prosadil krásnou střelou za záda hostujícího gólmana, a vystřelil tak Mostu výhru v prodloužení. Kobra tak prohrála i třetí přípravné utkání v řadě, i když tentokrát až po prodloužení.