12.01.2022

Reparát s Řisuty nevyšel, Kobra ztratila s Buldoky i podruhé

Tadeáš Podolka

Braničtí hokejisté odjíždějí domů ze Slaného s prázdnou. Proti Řisutům byli sice hosté lepší, jenže dali za celý zápas jedinou branku. Buldoci v závěru pak všemi silami a s trochu štěstí ubránili fotbalový výsledek 2:1. Kobra tak po necelém měsíci prohrála s Buldoky po druhé.

30. kolo, 12.01.2022 v 19:00

HC Řisuty

2:1

(0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Havlůj, 40. Formánek (Čermák, Náprstek) – 34. Šťastný (Bříška, Heldák). Rozhodčí: Šperl – Kučera, Schopf. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Řisuty: Stahl – Malovický, Zich, Pika, Matula (A), Řepka, J. Kučera, Houška – Sýkora, Patyk (C), Petráš – Havlůj, Janeček, Rendla – Náprstek, Čermák, Formánek (A) – Výrut, Okegawa.

HC Kobra Praha: Ondrík – Ženíšek, Zmeškal, Holý, Svach, Šteiner (A), Knesl, Janda – Zídek, Šťastný, Heldák, Janča, Petrák, Čech, Ksandr, Bříška (C), Novák, Havrda.

Kobru v první třetině provázela vyloučení, hned ve 3. minutě se ocitl na trestné lavici Denis Heldák. Do konce první části přidali Braničtí ještě další dvě provinění proti pravidlům. Nabídnuté tři početní výhody ale Řisuty nevyužily. Ve 13. minutě mohl, paradoxně, poslat Kobru do vedení Tomáš Šťastný, ale střílel přes obránce a netrefil tak branku. V závěru úvodní části ještě zahrozila domácí dvojice Šimon Náprstek-Roman Formánek. Tito dva útočnici si v útočném pásmu vyměnili kotouč a donutili náhradníka v brance hostů Matyáše Ondríka k zásahu. Záložní gólman tak podržel svůj tým a do kabin šli hráči za bezbrankového stavu.

Druhá perioda nabídla všechny gólové momenty dnešního zápasu. Nejprve se v 26. minutě prosadil Petr Havlůj, který se vydal na samostatný únik a uspěl v souboji jeden na jednoho s Ondríkem. O 7 minut později byl v identické šanci Šimon Náprstek, na něj gólman Pražanů ale vyzrál. Kobra pak srovnala zásluhou Tomáš Šťastného, kdy zůstal osamocen před brankou a zavěsil puk za záda Davida Stahla. Poprvé a naposledy v zápase tak Braničtí přetavili tlak do branky.

Řisuty zasadily hostům poslední ránu 37 vteřin před koncem druhého dějství. Roman Formánek se rychle zorientoval před brankou a Ondrík nestačil na ránu pod horní tyč.

Třetí dějství bylo velmi smolné pro hokejisty z Braníku, jejichž tlak se s postupem času stupňoval. Nejprve ve 43. minutě Maxim Havrda poslal střelu z mezikruží vysoko nad Stahlovu vyrážečku. V 57. minutě stejný hráč mohl opět srovnat, jenže ze stejné pozice nastřelil břevno.

Kobra v úplném závěru sáhla ke hře bez brankáře. 31 sekund před koncem měl při powerplay obrovskou šanci Šťastný, ale trefil jen tyčku. Braničtí nevyužili své obrovské převahy, a tak se Středočechy prohráli po druhé během této sezony. Navíc se Pražané propadli na 3. místo za Příbram, na níž nyní ztrácejí jeden bod.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "S Řisuty vždy hrajeme utkání, která jsou velice úporná. Máme s nimi problémy a včera jsme je byli schopní přehrát. Měli ale druhého brankáře Kladna, Davida Stahla, který chytal velmi suverénně. Při tom závěrečném tlaku byla hrozná chyba, že jsme utkání nezvládli."