31.10.2018

Sokolov doma po vyrovnaném zápase uhájil tři body

Libor Kokoška

P R A H A – Kobra chtěla navázat na domácí vítězstvím nad Děčínem další výhrou, tentokrát na ledě silného Sokolova. Už před utkáním ale bylo jasné, že to nebude žádný lehký úkol, jmenovec slavnějšího fotbalového celku z Ostravy je letošní sezónu nezastavitelný. Hráči z Prahy měli svým soupeřům co oplácet, minule totiž podlehli doma s Baníkem 1:11.

14. kolo, 31.10.2018 v 18:00

HC Baník Sokolov

3:2

(1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Vracovský (Rulík), 28. Hruška (Přindiš, Rohan) , 29. Kovařík (Vrána) - 33. Šmerha (Hlinka), 56. Netolický (D. Šteiner, Hanták) Rozhodčí: Malota – Fiala, Sedláček Vyloučení: 8:7 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 506 Průběh utkání: 3:0, 3:2

HC Baník Sokolov: Fečo (P. Hruška) – Vodička, Přibyl, Rulík, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hotěk, Hruška, Švec, Vrána, Rohan (C).

HC Kobra Praha: Mouček (Novák) – Semrád, Schejbal, J. Verbík, R. Verbík (A), Ryzák – Pekárek, Netolický, Kysela, Hanták, Nestrašil, D. Šteiner (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka.

Kobra přijela do báňského Sokolova ve velmi silné sestavě, nebylo proto divu, že i jinak silný a sebevědomý celek znervóznil. Do branky nastoupil Václav Mouček, v poli bychom našli zkušeného Martina Ryzáka, Dominika Šteinera nebo Tomáše Šťastného.

Jenže hostující celek nezačal utkání vůbec dobře, ihned ve 3. minutě dorážel do žluto-modré branky puk domácí Tomáš Vracovský, Sokolov šel do vedení a nejednomu hráči Kobry hlavou určitě probleskly útržky z minulého vzájemného zápasu. V půlce první třetiny šla Kobra do přesilové hry 5 na 3, ta ke smůle hostujícího celku trvala pouze jednu sekundu. Na konci třetiny se situace opakovala, tentokrát fauloval ale pražští hráči. Kyselovo sekání a Štainerovo sekání poslalo Kobru do nepříjemného oslabení 3 na 5. Domácí hráči ale minutu a půl trvající přesilovku nevyužili a první třetina tak skončila tím nejtěsnějším rozdílem.

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, v 28. minutě David Hruška využil přesilovky po faulu Marka Ryzáka. O minutu později to už bylo o tři góly, tentokrát se už v plném počtu hráčů prosadil Lubomír Kovařík. Faul domácí Hotka vytrestal až se zpožděním dvacetiletý Tomáš Šmerha, asistoval mu Filip Hlinka. Ke konci třetiny hosté opět chybovali a po faulu Pekárka a Šteinera šli hráči Kobry opět do nepříjemného oslabení 3 na 5. Ani tentokrát ale neefektivní domácí nabídnutou přesilovku nevyužili.

Do posledního dějství středečního zápasu už hosté vlétli jako neřízená střela. Byli více na puku, dostávali se do šancí. A převaha Kobry byla vidět i na faulech, už v 49. minutě totiž po nedovoleném bránění Šika a vysoké holi Švece šla Kobra do své druhé přesilovky 5 na 3. To ale domácí brankář Fečo ukázal své kvality a západočeský celek podržel několika povedenými zákroky. Ke konci zápasu, přesněji v 55. minutě, ještě vykřesal naději na bodování Lukáš Netolický. Kobra v závěru hrála bez brankáře, žádný gól to ale už nepřineslo.

Hosté z Prahy tak odjíždějí ze západočeského Sokolova zklamaní, druhou půlku zápasu předváděli velmi dobrý výkon. Při soupeře dnes stála Fortuna, příště by se ale snad mělo štěstí obrátit a Kobra tak opět bodovat.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Dnešnímu zápasu jsme uzpůsobili naší taktiku, hráli jsme hodně do obrany. Hra byla poměrně vyrovnaná, bohužel soupeř šel do nepříjemného vedení 3:0. Pak jsme ale ožili a po zbytek zápasu jsme byli jasně lepším celkem. Tým v třetí třetině odvedl skvělou práci a hrál velmi dobře. Aspoň jeden bod jsme si určitě zasloužili.