03.09.2024

Venkovní vítězství bylo nadosah. Kobra ale padla po nájezdech

Jiří Polášek

Všechno se vyvíjelo dobře. Přípravné utkání na stadionu ve Vrchlabí měli Kobřané téměř po celou dobu ve svých rukou. Jenže posledních 75 sekund se jim hrubě nepovedlo, a nakonec pak prohráli po nájezdech.

03.09.2024 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

5:4sn

(1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)

12. M.Poul (T. Kynčl), 47. M. Mach (Srnský), 59. Kastner (D. Chalupa), 60. Moník (Turek, Kastner), rozh. náj. T. Bláha – 11. Theimer (Houška, Da. Šteiner), 17. Da. Šteiner (Šťastný, Hron), 25. Davídek (Da. Šteiner, Houška), 54. Davídek (Petrák, T. Urban)

HC Stadion Vrchlabí: Červinka (Tichý) – J. Kynčl, Z. Fiala – Srnský, Bendík (A) – Gurjevskij, T. Kynčl – Kerekanič – Turek, Kozák, Tatar – M. Poul, Kastner (C), T. Bláha (A) – Moník, R. Šlaicher, D. Chalupa – A. Jirků, Rulc, M. Mach

HC Kobra Praha: Hosnedl (Ondrík) – Straka, Kučera, Brotánek, Dudáček, Hron, Sýkora, Do. Šteiner – Šťastný (C), Míšek, Davídek, Nedvěd, T. Urban, Da. Šteiner, Bříška, Houška, Vlček, Theimer, Petrák

Utkání začalo ve vysokém tempu. Vlček mohl už ve dvacáté sekundě poslat Kobru do vedení, v cestě mu ale stále Červinkův beton. V osmé minutě měl větší šanci soupeř, odražený kotouč na brankovišti ale nedokázal usměrnit do branky. A tak se přece jen jako první prosadili hosté. Ota Theimer dostal parádní pas od mantinelu za brankou přímo na slot a po ledu poslal kotouč do branky.

Radost hostů ale vydržela jen pár desítek sekund. Pak dokázal Stadion vyrovnat. Po ztrátě před modrou čarou se ke kotouči dostal Kynčl, který rychle našel úplně volného Matěje Poula před brankovištěm, a ten nabídnutou šancí nepohrnul. Soupeř měl pak v následujících minutách ještě dvě velké šance. Pak se ale znovu radovali Pražané. David Šteiner totiž v čase 16:36 dokázal zužitkovat únik po levé straně, přes kruh si to štrádoval až k brankáři. Nakonec kotouč do branky tečoval domácí hokejista, každopádně Kobra se dostala do vedení 2:1.

Chvíli po vstupu do druhé periody už hosté vedli o dvě branky. Milan Davídek dostal ve 25. minutě pas žabičkou přes brankoviště na pravý kruh, odkud z úhlu parádně vymetl vingl. Přesně v polovině utkání mohli domácí snížit, ale Hosnedl měl opět perfektně přichystaný beton. Ve 35. minutě pak mohla navýšit Kobra, jenže únik Vlčka se Šťastným zlikvidoval brankář. Druhé dějství už další branku nenabídlo.

Ve třetí části se opět začalo brankové úrodě dařit. Nejdříve skóroval soupeř, když si v čase 46:49 dostal po odraženém nahození ke kotouči v brankovišti Marek Mach a brankáře hostí prostřelil nad vyrážečkou. Kobřané pojistili vedení v čase 53:53. Po buly u Hosnedla se hra rychle otočila na druhou stranu, ránu Petráka sice ještě dokázal brankář vyrazit, kotouč se ale dostal k Milanu Davídkovi, a ten už to neměl moc těžké.

Vše se tak vyvíjelo dobře, Kobra vedla o dva góly, soupeř však začal tlačit. Nejdříve nebezpečnou ránu Rucla zlikvidoval hostující gólman. Pak ale svého gólmana Vrchlabí odvolalo, a to bylo bohužel dobré rozhodnutí. Nejdříve se 75 sekund před koncem prosadil Lukáš Kastner. Ten dostal kotouč do úplně volné pozice u levé tyčky. V čase 59:37 pak Stadion dokázal vyrovnat. K odraženému puku se procpal Filip Moník, který prostřelil Hosnedla mezi betony.

Pětiminutové prodloužení následně nepřineslo jak gól, tak ani moc šancí, a proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první vyjelo Vrchlabí, Tomáš Bláha proměnil. Naopak Šteiner úspěšný nebyl. Ve druhé sérii se neprosadil jak domácí Turek, tak ani Šťastný. Na 2:0 v rozstřelu navýšil Filip Moník, Vlček netrefil branku. Neprosadil se ani Chalupa, poté ani Šteiner. Gól Tomáše Bláhy tak byl označen jako vítězný a domácí si připsali po vyhraných nájezdech čtvrté vítězství v řadě. Zato Kobra po vítězství s Hronovem opět podlehla.