20.08.2024

Vrchlabí bylo nad síly. Kobra na výhru v přípravě stále čeká

Jiří Polášek

Po prohře s Baníkem Příbram čekal Kobru druhý soupeř v rámci letošní letní přípravy. Vrchlabí vyjelo na led po čtyřech měsících pauzy vůbec poprvé. Pauza ale pro soupeře neznamenala velkou překážku, domácí Kobřané podlehli 3:7.

20.08.2024 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

Třetiny: 2:2, 1:4, 0:1 Branky a nahrávky: 6. Tichý (Šteiner), 8. Theimer (Tichý), 24. Šťastný (Bříška, Vlček) - 6. Chalupa (Poul), 18. Chalupa (Moník), 21. Poul (Tatar), 31. Turek (Kozák), 36. Turek (Šlaicher), 37. Chrtek (Perička), 56. Mach M. (Šlaicher)

HC Kobra Praha: Hosnedl (Ondrík) - Šteiner Dominik., Stejskal, Kučera, Grauer, Janda, Dudáček, Dráb - Bříška, Šteiner David, Vlček, Theimer, Sýkora, Nagy, Míšek, Petrák, Nedvěd, Tichý, Šťastný, Houška.

HC Stadion Vrchlabí: Červinka (Tichý) - Hladík, Kynčl J., Srnský, Kynčl T., Guryevskiy, Kerekanič, Perička - Turek, Chrtek, Jakubec, Mach M., Tatar, Poul, Moník, Šlaicher, Chalupa, Mach R., Kozák, Klanica.

Domácí hokejisté inkasovali jako první už v průběhu páté minuty. Netrvalo to ale dlouho a zápas dokázali otočit. Nejdříve se prosadili v šesté, následně i v osmé minutě. Vedení ale nedokázali udržet, ještě před prvním odchodem do kabin znovu inkasovali a zápas tak po první třetině nabídl pouze remízu 2:2.

Do druhé periody vkročili opět lépe hosté, kteří už po necelé minutě slavili. Kobra přece jen dokázala znovu vyrovnat. Od 31. minuty už ale skórovali pouze Vrchlabští. Ti se prosadili ve druhém dějství ještě třikrát a v poslední dvacetiminutovce přidali finální sedmou branku. Kobřané tak ani ve druhém přípravném utkání nedokázali zvítězit. Vrchlabí otevřelo sezónu vítězně, první výhrou v prvním zápase.