03.01.2019

Vyrovnané utkání ztratili Pražané až v poslední třetině

Marek Baloun

2:2 a 1:1 - tak vypadaly první dvě třetiny utkání v Řisutech. Kobra bojovala dlouho a byla Středočechům vyrovnaným soupeřem. Domácí ale nakonec čistým skórem 3:0 ovládli právě rozhodující třetí dějství a góly Šteinera, Šmerhy a Schejbala tak nakonec na body nestačily.

29. kolo, 03.01.2019 v 18:00

HC Řisuty

6:3

(2:2, 1:1,3:0)

Branky a nahrávky: 2. Patyk (Rod, Kučera J.), 19. Kučera M. (Rod, Patyk), 31. Kučera M. (Rod, Kos), 51. Řepka (Fortelka), 55. Patyk (Kučera M., Rod), 57. Potěchin (Kos) – 8. Šteiner, 18. Šmerha, 29. Schejbal (Šmerha). Rozhodčí: Hlinka – Fiala, Tichý. Vyloučení: 5:2. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0,1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3.

HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Novák, Rudovský Libovický – Kos, Patyk, Krpata, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Náprstek, Hampl, Kučera M., Rod

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Chalupa, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R., Ryzák – Šeba, Kysela, Mucha, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík

Kobře se vstup do utkání příliš nepovedl. Byla sice ze začátku aktivnější, přesně dvě minuty po úvodní buly se ale Řisuty mohly radovat.Jakub Kučera přesnou přihrávkou dostal do přečíslení dva na jednoho Tomáše Roda a Petra Patyku, který dostal puk za Moučkova záda a otevřel tak skóre hry. Hra se poté přelévala od branky k brance, nakonec se ale červené světlo rozsvítilo i za Stahlem. Dominik Šteiner se dostal k puku krátce po vyhraném vhazování Pražanů a bylo srovnáno. Hosté se dokonce v závěru třetiny dostali i do vedení. Matěj Kos si nedokázal zpracovat těžkou přihrávku na paty a puku se zmocnil Tomáš Šmerha. Ten skvěle prošel přes tři protihráče, položil si gólmana na zem a zakončil do odkryté branky. Radost z vedení mu ale vydržela pouhých 73 vteřin. Tomáš Rod se totiž dostal k Moučkem vyražené střele Patyky, našel před brankou Michala Kučeru. Ten poslal puk nejprve do tyčky a napodruhé i za brankovou čáru. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Podobný scénář se opakoval i v třetině druhé, s tím rozdílem, že jako první skórovala Kobra, a to dokonce v oslabení. Tomáš Šmerha se dostal přes obránce, jeho zakončení ale Stahl ještě vykopl. K puku se ale jako první dostal Jakub Schejbal jehož doklepnutí už v síti skončilo. Tím ale gólový přísun Pražanů skončil. Řisutám se povedlo ještě snížit, když se Michal Kučera nejlépe vyznal ve skrumáži před Moučkou a z kruhu pro vhazovaní poslal gólmanovi puk na zadní tyč. Zbytek nadílky si domácí už nechali do poslední třetiny.

V něm sice Kobra bojovala a dokonce byla blízko čtvrté brance. Šťastný totiž dostal velmi dobrou přihrávku do předbrankového prostoru, Stahla ale zachránila tyč. Bohužel pro hosty zafungovalo rčení „Nedáš, dostaneš." Po jednom z vhazování se k puku dostal Michal Fortelka, ten se ale ke střele ještě nedostal. Kotouč ale získal Pavel Řepka, který ho, sice se štěstím, ale přesto, dopravil za Moučku. Řisuty nabídly Pražanům hned několik přesilovek, hosté je ale nedokázali využít a přišel tak gól číslo pět. O ten se postaral opět Petr Patyk, který se dostal k vyraženému puku, obehrál si Moučku a zakončoval tak do prázdné klece. Pomyslný poslední hřebík do rakve pak zatloukl Michail Potěchin, který dostal příliš mnoho prostoru a mohl tak zamířit přímo k jedné z tyčí. Domácí tak nakonec velmi vyrovnané utkání v poslední třetině zlomili na svou stranu a na Pražany tak nezbyl ani bod.