přát., 31.08.2017 v 18:00

HC Letci Letňany

8:1

(4:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Antončík (Vlach, Semrád), 6. Vlach (Antončík, Semrád), 7. Hlinka (Verbík), 11. Kellner (Semrád), 27. Semrád (Vlach, Kellner), 33. Čurda (Šteiner), 50. Jindra (Slanina, Matějek), 52. Jindra (Hlinka, Vacek) – 28. Lojka (Prchal). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1.

HC Kobra Praha: Mouček (Bílek) – Semrád, Vokurka, Šteiner, Hejda, Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Hlinka, Čurda, Antončík, Slanina, Jindra, Matějek, Vlach

HC Letci Letňany: Sušarohuk (Oliva) – Kučeral, Saňa, Novák, Chvála, Kučera Jakub, Gebell, Uhlíř – Švarc, Kotyra, Honák, Havlůj, Kučera Jan, Lojka, Prchal Vác., Prchal Voj., Honetschlager, Kadaně, Valder

První třetina začala obrovským náporem Branického celku. Již v 3. minutě jej dokázal využít Šimon Antončík, který otevřel skóre dnešního utkání. Do 11. minuty poté Kobra nasázela do branky Letňan další tři góly. Postupně se prosadili Daniel Vlach, Filip Hlinka a David Kellner. Za stavu 4:0 se hra víceméně vyrovnala a k určitému množství šancí se dostali i Letci. Ani jednu však Václav Mouček nepropustil za svá záda, i když měl párkrát namále. Kobra poté zatlačila soupeře až v závěru třetiny, poté co skončila série vyloučení jejích hráčů. Pátou branku však do závěrečné sirény vstřelit nedokázala.

Druhá perioda začala naprosto opačně než první, v útoku byli k vidění spíše hráči Letňan. Jejich nasazení však vyrušilo dvojnásobné vyloučení vlastních hráčů nedlouho po sobě. Hra se poté spíše uklidnila a přenesla se k ostřelování jedné či druhé branky. Tato taktika se nakonec jevila úspěšněji pro domácí celek, kterému se povedlo dvakrát skórovat a to zásluhou Martina Semráda, pro něhož to dnes byl čtvrtý kanadský bod po předchozích třech asistencích, a Martina Čurdy. Letcům se však v této části hry podařilo též skórovat, to když bezprostředně po Semrádově trefě překonal Moučka Lukáš Lojka.

Třetí část hry zprvu zvládali lépe hosté, kterým pomohlo i vyloučení Dominika Šteinera. Nedokázali však vstřelit branku. Po vyrovnání sil začala mít více ze hry Kobra, která díky dvěma trefám Jana Jindry definitivně rozhodla zápas konečným výsledkem 8:1.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Z naší strany bylo velmi důležité, že jsme dobře vstoupili do utkání, na rozdíl od předchozího zápasu v Letňanech, kde jsme dostali lekci. Tehdy jsme nezvládli začátek, po němž se bohužel vše vezlo. Dnes jsme ukázali ve všech lajnách maximální nasazení, což se také projevilo. První třetina přinesla čtyři góly, ve druhé jsme mohli vylepšit přesilovku pět na tři, nicméně hru jsme měli pod kontrolou. Přestože máme velkou marodku a chybí zde řada hráčů, tak to zvládli, včetně Tadeáše Hejdy, který přišel dnes ze Slavie na zkoušku. Velmi nás podržel i gólman, Václav Moučka. Můžeme být tedy s výsledkem spokojení. Na hře se dá pracovat v tréninku pořád a čekají na nás také trochu těžší soupeři.

Aleš Totter (HC Letci Letňany): Domácí tým byl lepší a myslím si, že zápas jako dnes bylo to nejlepší, co se nám mohlo stát. Takové utkání jsme potřebovali, ani jsme na vývoj nereagovali nějakým timeoutem a tým si to vytrpěl až do konce. Blahopřejeme domácím, protože byli lepší a věřím, že jsme natolik inteligentní, abychom se z toho poučili. Naštěstí jsme debakl schytali v přípravě a další komentář k tomu není asi potřeba.