12.10.2022

Z Příbrami bez bodů. Rozhodla první třetina

Na příbramském ledě se Kobře nepříliš zadařilo. Branický celek už od počátku musel čelit rychlé gólové smršti ze strany Baníku, na kterou bohužel nedokázal zareagovat. Ze stadionu středočeského soka tak nyní odjíždí s porážkou 0:5 a přerušil svou sérii vítězství.

7. kolo, 12.10.2022 v 18:30

HC Baník Příbram

5:0

(5:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Hasman (Eret), 6. Urban (Saňa), 11. Eret, 11. Eret (Kafka, Josefus), 13. Brzák (Urban, Zedek). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Tuháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 410. Průběh utkání: 5:0.

HC Baník Příbram: Jiroušek – Zedek, Havlín, Saňa (A), Jelínek, Vinš, Zdeněk – Eret, Brzák, Procházka – Kafka, Josefus (C), Pinkas, Dragoun, Hasman, Urban, Gengel (A), Kraus

HC Kobra Praha: Sochůrek (11. Kmec) – Ženíšek, Holý, Duda, Šteiner (A), Straka, Svach – Jedlička, Kolda, Janča – Petrák, Novák (A), Míšek – Martínek, Zídek, Ksandr – Šťastný (C)

Do zápasu vstoupil daleko lépe Baník. Už po 57 vteřinách hry otevřel skóre Josef Hasman, který obelstil Sochůrka blafákem do bekhendu. Tlak Příbrami pokračoval, gól z toho ale pramenil až v čase 5:02, kdy se povedlo precizně tečovat kotouč Tomáši Urbanovi.

Domácímu týmu se posléze povedlo přežít přesilovku, po níž ještě navýšili vedení. Petr Eret si najel ze středu do levého kruhu, odkud přesně poslal puk do branky Kobry. Právě Petr Eret zaúřadoval už po 29 vteřinách hry podruhé. Uběhlo jen deset vteřin přesilové hry Příbrami, když napasoval do odkryté branky Kobry přímý pas od Kafky. Tím také vyhnal Sochůrka z branky a svou premiéru na Kobře zažil Matěj Kmec.

Ten sám ovšem utržil po 2,5 minutách na ledě další gól. Luboš Brzák se ocitl osamocený před brankou Kmece, kde převzal přihrávku od Urbana a poslal kotouč pod břevno Kmecovy branky. Kobra tak po první třetině musela odvracet pětigólovou ztrátu.

Počátek druhé třetiny se nesl oboustranně ve vyšším tempu. Vážnější akce si připravila jak Příbram, tak i domácí Kobra. Na obou stranách se ale velmi dařilo oběma gólmanům, proto v této fázi zápasu ke změně stavu nedošlo a Braničtí nadále prohrávali o pět branek.

První vážnější akci závěrečné třetiny si připsala Kobra. Do úniku se dostal Jakub Jedlička, který ovšem nastřelil pouze břevno příbramské svatyně. Branickým se ale dařilo i nadále. Nejprve přežili bez úhony oslabení, následně mohl zavěsit při ataku třech proti jednomu Ondřej Petrák. Přesně ale zamířit nedokázal.

Po zbytek utkání už ale k ničemu zajímavějšímu nedošlo. Kobra tak z ledu Příbrami odjíždí po nevydařené první třetině s porážkou 0:5.