24.09.2022

Druhé utkání také bez bodů, Kobru vynuloval Slovan

Jan Koudelka, Tadeáš Podolka

Družině Miloslava Šeby se nevyvedl ani druhý venkovní zápas v řadě. Na ledě ústeckého Slovanu nevstřelili Braničtí branku a prohráli 0:3. Kobra tak bude čekat na výhru minimálně do třetího kola této druholigové sezony.

2. kolo, 24.09.2022 v 16:00

HC Slovan Ústí nad Labem

3:0

(1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Prošek (Vodička, Šefl), 22. Costa (Prošek), 23. Šefl (Smola). Rozhodčí: Hlinka – Toman, Tichý. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 616. Průběh utkání: 1:0, 3:0.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Vacík, Drtina (A), Záruba, Trefný (C), Šefl, Vodička, Funk – Rudovský, Roubík, Tůma (A) – Prošek, Costa, Kordule – Kučera, Berčík, Smola – Sýkora, Daniel, Damašek.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner (A), Duda, Knesl (A), Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Petrák, Petrov, Kolda, Jedlička, Janča, Novák, Míšek, Martínek, Zídek, Ksandr, Šťastný (C).

Hned od prvních minut dominoval v dnešním utkání domácí Slovan, do první větší šance se v páté minutě dostal Záruba, orazítkoval ovšem pouze tyč. Sochůrka v následné šanci nepřekonal ani Prokeš. Ten samý hráč se ale mohl radovat ve třinácté minutě, když z první prostřelil gólmana soupeře, Radek Prokeš tak otevřel skóre zápasu. Konec třetiny patřil drobné potyčce před ústeckou svatyní, nic zásadního se ale v úvodní dvacetiminutovce nestalo - 1:0

Vstup do druhé třetiny vyšel ústeckým na jedničku. Ujaly se dvě dorážky v rozmezí třiceti vteřin, nejprve Proškovu střelu dorazil Kale Costa, poté Smolův pokus Karel Šefl. Slovan byl i nadále jasně aktivnější, další trefu ale nepřidal, do šatny tak odcházela Kobra s tříbrankovou ztrátou - 3:0

Slovanu vyšel vstup i do třetí třetiny, první lajna si vytvořila parádní šance, Sochůrka ovšem nikdo nepřekonal. Po pěti minutách byl při oslabení v úniku faulován Berčík, trestné střílení ale Prošek neproměnil. Poté začali kousat také hosté, vytvořili si několik slušných náznaků šancí, žádný ale nedovedli do zdárného konce, proti byl domácí Stahl. Dohrávka se začala lehce vyhrocovat a hostům se naskytly hned dvě přesilové hry za sebou, ty ale nevyužili a utkání tak vyhrál domácí tým – 3:0. Kobra nezískala z venkovního tripu ani bod, šanci na výhru bude mít příště - 28. září doma proti Hronovu.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme s utkáním spokojeni. Vyhráli jsme, navíc jsme udrželi nulu vzadu. To je dobře nejen pro brankáře, ale i pro celý tým. Bylo to těžké utkání. I když jsme hráli lépe než v prvním domácím zápase. Měli jsme plno šancí, ale bohužel koncovka moc nevycházela. Ne, že bychom se trápili, ale gólů jsme mohli dát více. Takhle jsme dlouho drželi Kobru v bodové naději. Ve druhé třetině jsme dali rychlé dva góly a začali si myslet hodně dopředu. Naopak ve hře dozadu jsme ztráceli. Naštěstí to soupeř netrestal. Ve třetí třetině jsme se pak vrátili k tomu, co chceme, aby kluci hráli. Tím jsme si zápas pohlídali a vyhráli za tři body.“

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „První třetinu jsme odehráli dobře. Druhá se nám ale bohužel nepodařila. Dostali jsme zbytečné tři góly po našich chybách. Naopak ve třetí třetině jsme se vrátili do zápasu. Ústí je ale zkušený tým, zejména ve druhé třetině si dokázal poradit, čímž nás dostal pod tlak. My jsme pak více chybovali a to rozhodlo.“