18.02.2023

Dramatická přestřelka skončila prohrou v prodloužení, Kobra padla se Slovanem

Vojtěch Martinek


Třetí únorový sobotní večer se v Braníku nesl ve znamení bitvy s ústeckým Slovanem, který do Prahy přijel s bilanci čtrnácti výher a jedné porážky v posledních patnácti utkáních. Tuhá přestřelka se Severočechy dospěla až do prodloužení, ve kterém hostům úspěch vystřelil Martin Tůma. Kobra si tak na konto připsala bod, přičemž díky neúspěchu Vrchlabí v Příbrami jí od kýžené šesté pozice stále dělí jen tři.


Nadstavba - 11. kolo, 18.02.2023 v 18:00

HC Kobra Praha

HC Slovan Ústí nad Labem

4:5pr.

(1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Zídek (Martínek, Holý), 28. Martínek (Šteiner, Šťastný), 49. Novák (Houška, Šteiner), 57. Zídek – 3. Roubík (Tůma), 40. Roubík (Trefný, Damašek), 44. Trefný (Costa), 59. Kordule (Costa, Stahl), 63. Tůma (Drtina, Kordule). Rozhodčí: Barek – Žídek, Hradil. Vyloučení: 5:6, navíc Martínek (KOB) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 287. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.

HC Kobra Praha: Pittr – Knesl, Holý, Straka, Svach, Pavlák, Šteiner – Míšek, Hrabovetskyi, Houška, Havrda, Šťastný, Kolda, Zídek, Janča, Petrák, Novák (C), Martínek, Ksandr, Jedlička.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Trefný (C), Záruba, Vacík, Funk, Drtina, Bartoš, Šefl – Smola, Damašek, Roubík, Horký, Tůma (A), Kordule, Costa, Daniel, Kuchynka, Rudovský, Bláha.

Komentář k utkání

Necelé tři stovky diváku v mrazivé branické hale na úvodní gól v sobotu nečekaly vůbec dlouho. Už ve třetí minutě se na Pittra zničehonic vyřítil nehlídaný Jaroslav Roubík, který následně lehkým zakončením poslal hosty do vedení.

Slovan měl na ledě po většinu doby převahu a Kobra mohla vsadit jen na rychlé protiútoky, které ale jen málokdy vedly k přesné střele na branku. Ústecká obrana nicméně nezůstala neprostupná až do záverečné sirény – v čase 15:30 těsně za pravým kruhem napřáhl Václav Zídek a připravil dosud stoprocentního Stahla o čisté konto.


V úvodu prostřední dvacetiminutovky byla k vidění hra nahoru dolu bez větších střeleckých šancí na obou koncích ledové plochy. Zajímavější akci nepřinesla ani zkrácená domácí přesilovka pět na tři, kterou Kobra získala po slepených vyloučeních Horkého a Costy.

Poněkud stojaté vody na jihu Prahy rozvířil až v polovině periody Viktor Martínek. Útočník s osmičkou na zádech využil chyby ústeckého gólmana, který při zákroku vyjel ze svého brankoviště, a poslal odražený kotouč do takřka prázdné hostující svatyně.

Stejný hráč ovšem nedlouho poté svým spoluhráčům situaci naopak ztížil. Po nevybíravém zákroku na Kuchynku v rohu kluziště se předčasně vydal do sprch a ač domácí následné pětiminutové oslabení ubránili, těsně po jeho konci se prosadil opět Jaroslav Roubík. Skóre tak po dvou třetinách znělo 2:2.


Když přišel další zvrat, svítil na světelné tabuli za jednou z branek čas 43:13. Jen pár sekund předtím za podrážení putoval na trestnou lavici Holý a následnou přesilovku přesným zakončením z modré ve třetí hostující gól přetavil Jakub Trefný. Slovan měl následně na ledě obrovskou převahu a snažili se si pojistit svůj náskok, Pittr ale všechny jeho pokusy pochytal.

Chvíli nato se ze zásahu v početní výhodě radovali pro změnu Braničtí. Houška se uvolnil na kruhu a vypálil na Stahla, přičemž v bezprostřední blízkosti brankoviště ještě trajektorii kotouče lehkou tečí upravil Dominik Novák. Opět bylo vyrovnáno.

I třetí vyloučení v poslední části předznamenalo branku a kotouč znovu skončil v hostující síti. Jen pár sekund po vypršení Costova trestu za podrážení se z bezprostřední blízkosti brankoviště prosadil Václav Zídek, jehož druhý zásah v utkání ale nebyl tím rozhodujícím. Minutu před koncem základní hrací doby totiž prodloužení zařídil Pavel Kordule.


Nastavení začalo pro Kobru dobře – jen pár desítek sekund po úvodním vhazování se do kvalitní šance dostal Zídek, který ale nezvládl dostat kotouč za položeného hostujícího gólmana.

Vzápětí byl ale za nesportovní chování vykázán Knesl poté, co nedopatřením najel do Stahla v brankovišti. Slovan šanci chytl za pačesy, pár sekund po startu přesilovky rozhodl Martin Tůma a definitivně Severočechům přisoudil vítězství. Sečteno, podtrženo: Kobra – Ústí 4:5.Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Stále potřebujeme body na to šesté místo, o které se honíme s Vrchlabím. Druhou třetinu jsme byli herně výrazně lepší, bohužel 11 vteřin před koncem jsme zase dostali vyrovnávací gól. Třetí třetina byla vabank. Závěr byl z naší strany úžasný, Venca Zídek dal na 4:3. Pak bohužel druhá lajna nepohlídala Korduleho, který projel celé hřiště a zakončil to na 4:4. V prodloužení Knesl neúmyslně zabrzdil před gólmanem. Pak byla přesilovka 4 na 3, což je velká výhoda. Bohužel Ústí v ní dalo gól, máme tak jeden bod. Z průběhu utkání je to ale málo. Zápas jsme si víceméně prohráli sami. Takový je hokej a my se musíme soustředit ve středu na derby s Letňany. Musíme uhrát body, abychom se přiblížili Vrchlabí. Neměli bychom to nechávat na poslední zápas 1. března ve Vrchlabí, to by určitě nebylo dobré."


partneři klubu