25.02.2023

Obrat v závěru nevyšel. Kobra těsně podlehla Chomutovu

Vít Trubička


Náročné a vyrovnané utkání čekalo na Branické na vlastním ledě, kam přijeli chomutovští Piráti. Po dlouhém čekání na gól se jako první prosadil soupeř, který ještě později své vedení navýšil. Kobra se snažila výsledek zachránit díky trefě Dominika Nováka v poslední minutě, nicméně k tomu už nedošlo a body tentokrát doma neudržela.


Nadstavba - 13. kolo, 25.02.2023 v 18:00

HC Kobra Praha

Piráti Chomutov

1:2

(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 60. Novák (Šťastný, Kolda) – 35. Vrhel (Lukeš, Hübl), 55. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Jílek - Žídek, Tuháček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 333. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Straka, Holý, Šteiner, Svach – Svoboda, Houška, Šťastný, Kolda, Zídek, Jedlička, Míšek, Janča, Petrák, Novák (C), Ksandr.

Piráti Chomutov: Běhula – Matai, Seemann, Havel (A), Filip, M. Žižka, Váchal, A. Žižka – Lukeš, Hübl (C), Vrhel – Chlouba (A), Vostiňák, Kostourek – Koblížek, Mála, Zajíček – Mežnar.

Komentář k utkání

Do samotného utkání vstoupili o něco lépe Piráti, už ve třetí minutě se díky povedené kombinaci dostal před Ondríka Viktor Hübl, který ale nakonec minul branku. Tlak Chomutovských v této fázi utkání neustával, k vidění byla i řada dalších akcí. Žádná z nich ale neskončila gólem, proto do druhé třetiny vstupovaly oba týmy za vyrovnaného stavu.

Úvod druhé periody už byl o poznání vyrovnanější a i Braničtí si vytvářeli slibné střelecké příležitosti. Tu největší měl v přesilovce Vladislav Houška, který ovšem nadvakrát Běhulu překonat nedokázal. Další nadějnou příležitost měl Václav Zídek, jemuž se nepovedlo nasměrovat puk do odkryté branky.

Právě v přesilovce se tak jako první prosadili Piráti. Už po čtyřech vteřinách jejího trvání poslal Stanislav Vrhel důraznou ranou od modré kotouč k levé tyči a otevřel skóre. Kobra byla posléze aktivnější a držela svého soupeře ve velkém tlaku. Gólově ho ale využít nedokázala, proto musela na startu třetí třetiny otáčet jednobrankovou ztrátu.

Třetí třetinu rozehráli v přesilovce lépe Braničtí. Richard Běhula během ní likvidoval hned dvě velmi nadějné šance, první z pera Tomáše Šťastného, druhou od Adolfa Straky. Tlak nadále oboustranně pokračoval, nicméně gól padl jen z holí Chomutovských.

V čase 54:15 se o něj postarala sehraná dvojice Hübl – Lukeš. Viktor Hübl lehce posunul kotouč na Františka Lukeše, který si najel do kruhu a odsud puk tvrdě umístil za Ondríkova záda. Kobra se ale ještě pokusila s výsledkem něco udělat a v následující přesilovce ještě odvolala gólmana, čímž se dostala do dvojnásobné početní výhody.

Což nakonec vyneslo své ovoce! Třicet vteřin před závěrečnou sirénou našel Matěj Kolda křižným pasem Dominika Nováka, jehož zakončení z levého kruhu přesně zaplulo mezi tři tyče pirátské svatyně. Další gól už ale k vidění nebyl, Kobra z utkání odcházela s těsnou prohrou 1:2.Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Víme, že to mají hodně založené na dvojici Hübl - Lukeš a taky ten důležitý gól dal právě František Lukeš. Nicméně ten zápas byl vyrovnaný a myslím si, že to byl jedno z nejlepších domácích utkání. Dvě třetiny jsme měli převahu. Škoda, že jsme to nevyčíslili gólově. Na konci byl šťastnější Chomutov, který dal o gól víc. Pro nás už je to prakticky příprava na playoff, a tak k tomu musíme přistupovat."


partneři klubu