01.11.2023

Třetí výhra v řadě! Kobra z Mostu veze všechny body

Vojtěch Martinek


Svěřenci Miloslava Šeby ve středu večer oslavili třetí vítězství v řadě. Los 12. kola druhé ligy je zavedl na sever Čech, konkrétně do Mostu, kde v tuhé bitvě s tamními Lvy nakonec uspěli 5:3 díky trefám Urbana, Nováka, Šťastného, Bříšky a Vlčka. Další duel Kobru čeká v sobotu, kdy se znovu představí na ledě soupeře, avšak tentokrát blíže k hlavnímu městu: v Kralupech nad Vltavou.


12. kolo, 01.11.2023 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

HC Kobra Praha

3:5

(0:1, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. Steinocher (Řehoř, Veselý), 35. Řehoř (Veselý, Písařík), 38. Šimeček (Jindra, Procházka) – 17. Urban (Vlček, Šteiner), 24. Novák (Urban, Houška), 36. Šťastný (Vlček, Houška), 41. Bříška (Šteiner, Šťastný), 46. Vlček (Šťastný, Šteiner). Rozhodčí: Šmika – Sýkora, Brož. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 220. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

MOSTEČTÍ LVI: Klika – Steinocher, Havlůj (C), Šoustek, Nedrda (A), Hocelík, Hoffmann, Rykl – Veselý, Řehoř, Písařík – Jindra, Šimeček, Procházka – Böhm (A), Daniel, Mical – Král.

HC Kobra Praha: Ondrík – Pelant, Šteiner (A), Holý, Duda, Dráb, Horáček – Šťastný (C), Bříška (A), Vlček – Houška, Urban, Novák – Kvasnička, Tichý, Nagy – Petrák.

Komentář k utkání

První část středečního duelu mezi Mostem a Kobrou nabídla relativně opatrný hokej, přičemž větších střeleckých šancí bylo k vidění poskrovnu. Dvě stovky diváků tak na úvodní trefu čekaly až do sedmnácté minuty – zatímco domácí svou první přesilovku v zápase nevyužili, hosté po vyloučení Hoffmanna za sekání udeřili rychlým zakončením Tomáše Urbana.

Prostřední pasáž už byla výrazně živější. Chvilku po jejím startu nejprve srovnal Michal Steinocher, na jehož trefu nicméně v rozmezí pouhých pár sekund zareagoval Dominik Novák. Další pohyb skóre zařídil Ivan Řehoř, jenže Braničtí si i tentokrát vzali náskok rychle zpět: tentokrát se trefil Tomáš Šťastný. Do kabin se ovšem přeci jen šlo za vyrovnaného stavu, a to po gólu Jaroslava Šimečka.

Lvi tak během druhé přestávky mohli pomýšlet na obrat, avšak tyto plány se velmi rychle rozplynuly. Necelých padesát vteřin po začátku posledního dějství lehkou střelou z mezikruží vrátil Pražanům vedení matador Kamil Bříška, a to už definitivně. Vítězství hostů následně pojistil Filip Vlček, jenž upravil na konečných 3:5.
partneři klubu