28.09.2024

Výhru nad Hronovem dirigovali Šťastný a Vlček

Johan Čáp

Parádní hokej předvedla Kobra proti Hronovu. Hattrick slavil Tomáš Šťastný, dvě trefy zapsal Filip Vlček. Ke kanonýrovi Kamilu Bříškovi se přidal i Tomáš Urban. V konečném součtu Pražané zvítězili 7:2 a potvrdili výborný vstup do sezóny.

3. kolo, 28.09.2024 v 18:00

HC WIKOV Hronov

7:3

(3:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Šťastný (Vlček), 10. Vlček (Davídek), 16. Urban (Davídek, Theimer), 37. Vlček (D. Kučera), 40. Šťastný (D. Kučera), 52. Bříška (Vlček, Šťastný), 57. Šťastný (Vlček, Dominik Šteiner) – 32. Půlpán (Voříšek, Vaňkovský), 33. Křehlík (Kozlovs, Šedivý), 60. Kozlovs (Půlpán). Rozhodčí: Ovsík – Jurak, Tuháček. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 117. Průběh zápasu: 3:0, 3:2, 7:2, 7:3.

HC Kobra Praha: Ondrík (Hosnedl) – D. Kučera, Dominik Šteiner, Grauer, Straka, Hron, Dudáček – Bříška, Šťastný, Vlček – Houška, Tichý, David Šteiner – Davídek, Urban, Theimer – Míšek, Petrák, Nagy

HC WIKOV Hronov: Kadlc (Sajdl) – Voňka, Nedelka, Táborský, Kopecký, Pavelka, Hrbek, T. Jelínek – Kozlovs, Michal Beneš, Terč – Rozlílek, Voříšek, Křehlík – Hájek, Vaňkovský, Matoňák – Šedivý, Půlpán.

Kobra měla proti Hronovu historicky velmi dobrou bilanci, což se potvrdilo hned v úvodní třetině. V oslabení se po brejku a parádním blafáku prosadil Tomáš Šťastný. Za pět minut se po fantastické individuální akci mezi kruhy blýskl Davídek, po jeho pasu na levou stranu zvyšoval na 2:0 Filip Vlček. Kobra hrála v první třetině excelentně, po další rychlém průniku Davídka na začátku 16. minuty skóroval Tomáš Urban.

Po pauze se hra zklidnila, Hronov zvládl konsolidovat své obranné řady. V rozmezí něco málo přes minuty se pak dostal zásluhou Tomáše Křehlíka a Aleše Půlpána na dostřel. Kobra se nicméně znovu vzmohla. Nejprve zakončil brejk do šibenice Filip Vlček, tři sekundy před sirénou přesně tečoval Tomáš Šťastný, čímž zvyšoval na 5:2.

Třetí třetina už žádné překvapení nepřinesla. Šestou trefu Pražanů přidal v přesilovce Kamil Bříška po střele po buly, který jen potvrdil svou úchvatnou fazónu na startu sezóny. Hattrick pak završil těsně před koncem Tomáš Šťastný. Hronov ještě korigoval skóre, tři desetiny sekundy před sirénou se zapsal do statistik Aleksejs Kozlovs.