09.03.2020

Ani doma Braničtí neuspěli, o pokračování série zabojují v Klatovech

Libor Kokoška

Kobře vstup do předkola play-off s Klatovy nevyšel, ze západu Čech si nakonec po nepovedeném vstupu do utkání odvezla prohru 2:4. Šanci vyrovnat sérii měli svěřenci Miloslava Šeby v domácím zápase. Na úvodní gól klatovských hokejistů ještě dokázal minutu a půl před koncem první třetiny odpovědět trefou od modré Tomáš Mrkvička. Západočeši si pak v průběhu utkání vytvořili čtyřbrankový náskok, který se jim povedlo udržet až do konce. Braničtí hokejisté tak nezvládli ani druhé utkání v bojích o postup do semifinále. Už ve středu se tak rozhodne, zda vyřazovací boje pro Pražany končí či nikoliv.

PK2, 09.03.2020 v 18:00

SHC Klatovy

1:5

(1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Mrkvička (Tondr, Bříška) – 10. Hanzlík (Šiller), 20. Krliš (Leština, Uhlík), 24. Krliš (Procházka, Walter), 29. Hanzlík (Hasman, Roubal), 56. Walter (Hasman, Krliš). Rozhodčí: Hucl – Krátký, Juránek. Vyloučení: 8:2, navíc Davídek (KOB) a Slavík (KLT) 5+OK. Využití: 1:2. Diváci: 278. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

HC Kobra Praha: Wolf (30. Sochůrek) – Šteiner (A), Knesl, Pelant, Popela, Mrkvička, Šefl – Tondr, Davídek, Šťastný, Hlinka, Heldák, Novák, Bříška (A), Smejkal, Bárta, Petrov, Antončík (C).

SHC Klatovy: Kolář – Lokajíček, Leština, Slavík (C), Štěpánek, Houfek, Šiller, Walter (A) – Hanzlík, Uhlík, Roubal (A), Mužík, Matiášek, Vávra, Krliš, Kolda, Hasman, Hajšman, Procházka, Reitspies.

Branický celek byl oproti sobotnímu zápasu posilněn o extraproduktivního Kamila Bříšku a beka Aleše Knesla. Západočeši opět přijeli v plné polní, nechyběl Josef Hasman, Václav Krliš ani gólman Kristián Kolář. Do pražské branky nastoupil plzeňský odchovanec se zkušenostmi ze Švédska Adam Wolf.

Domácí byli na začátku utkání aktivnější, z první branky se přesto radovali Západočeši. V 10. minutě využil zaváhání branické obrany Štěpán Hanzlík, uvolnil se na modré a povedeným zakončením umístil puk do horního rohu klece. Velkou šanci měl dvě minuty nato Milan Davídek, jeho zakončení při samostatném úniku ale dokázal Kristián Kolář zastavit betonem. V 19. minutě se podařilo Kobře vyrovnat, když se od modré trefil důrazný bek Tomáš Mrkvička. Nerozhodný stav v pondělním utkání ale nevydržel dlouho, třináct sekund před koncem prvního dějství z bezprostřední blízkosti brankoviště procpal Václav Krliš puk za záda Adama Wolfa.

Druhá třetina patřila hráčům červeno-bílého celku. Vyloučení Tomáše Mrkvičky dokázal přetavit ve třetí klatovskou branku Václav Krliš. Ve 28. minutě branické hokejisty zachránil rozhodčí, Západočechům se sice povedlo procpat puk za brankovou čáru, stalo se tak ale až po přerušení hry. O minutu později už gólman Adam Wolf tolik štěstí neměl, rychlý brejk dokázal úspěšně zakončit Štěpán Hanzík, který se tak prosadil už podruhé v pondělním zápase. V polovině zápasu Kobra vystřídala gólmana, do brankoviště se tak podíval Lukáš Sochůrek. V závěru druhé dvacetiminutovky se na ledové ploše seběhlo několik šarvátek, rozhodčí ale musel vylučovat jen jednou, když na trestnou lavici poslal Dominika Nováka a Kamila Hajšmana.

Ve třetí dvacetiminutovce bylo vidět několik velkých šancí. Ve 48. minutě se do nadějně vypadající střelecké pozice dostal Václav Krliš, dobře chytajícího branického gólmana Lukáše Sochůrka ale nepřekonal. O pět minut později se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, Michal Bárta vhodný moment pro zakončení nakonec promeškal. Klatovské vítězství pojistil pátou brankou v utkání ve hře pět na tři po faulech Dominika Nováka a Tomáše Mrkvičky Jan Walter.

Příští utkání čeká Kobru už ve středu, kdy se pokusí v Klatovech odvrátit ukončení série. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Byl to typický zápas play-off. Rozhodlo, že jsme dostali šestnáct sekund před koncem první třetiny zbytečný gól, kdy jsme nepokryli hráče. Snaha hráčů byla potom enormní, ale hromadily se nám fauly. Naši hráči mohou navíc těžko pochopit, že přijede pískat rozhodčí z Plzně, a všichni hráči Klatov jsou samozřejmě z Plzně. To pak těžko unesou. Musíme být disciplinovaní a dohrát to tak, abychom v příštích dvou utkáních mohli bodovat. Je jasné, že na soupeře máme, dnes jim ale skvěle zachytal Kolář. Když nás ve středu podrží gólman stejným způsobem, tak to můžeme přivézt v sem a v pátek vybojovat pátý zápas.

Michal Straka (SHC Klatovy): Bylo to vyrovnané utkání, byl to veliký boj. Rozhodla naše banka z přesilovky na 3:1 ve druhé třetině. Ve třetí třetině nás hodně zmáčkli, ale měli jsme štěstí. Hned v prvním střídání, kdyby to Kolář nechytil, to mohlo být 4:2 a zápas by se vyvíjel úplně jinak. Navíc jsme několikrát přestali hrát a domácí nás zatlačili. Bylo pro nás důležité, že pak začali faulovat a měli jsme díky tomu přesilovku pět na tři. Ale do nějaké té dvanácté minuty třetí třetiny to bylo pořád otevřené. Samozřejmě jsme rádi, že jsme tady vyhráli.