07.12.2019

Braničtí Písku porážku nevrátili, Králové z Prahy vezou všechny body

V sobotu večer na branický led zavítal předposlední Písek, kterému Kobra měla co vracet. Listopadovou porážku se jí ale nakonec odčinit nepodařilo – hosté v průběhu třetí třetiny poslali do Sochůrkovy svatyně čtyři kotouče a rozhodli o svém tříbodovém vítězství. Pražané tak po porážce 4:8 opustili utkání s prázdnou, přičemž pod jejich branky se podepsali Dominikové Novák a Valík, Kamil Bříška a Denis Hedlák.

23. kolo, 07.12.2019 v 18:00

IHC Králové Písek

4:8

(2:0, 2:4, 0:4)

Branky a nahrávky: 7. Novák D. (Kohút, Petrov), 8. Heldák (Davídek, Popela), 28. Bříška (Šťastný, Tondr), 28. Valík (Heldák, Davídek) – 23. Matějka (Bednařík, Tintěra), 23. Turek, 29. Bednařík (Hanus), 29. Bárta (Bílek, Sivek), 43. Arnošt (Hanus, Bednařík), 55. Bílek, 56. Matějka (Arnošt), 60. Bednařík. Rozhodčí: Pokorný – Horký, Roupec. Vyloučení: 3:5, navíc Kohút (KOB) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 74. Střely na branku: 37:48. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:8.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Popela, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Petrov, Heldák, Hlinka, Bříška, Kohút, Tondr, Hrubý, Davídek, Novák D., Šťastný, Smejkal, Antončík (C).

IHC Králové Písek: Kříž – Turek, Šafář, Šaršok (A), Hanus (A) – Volf, Přibyl, Bárta, Bednařík (C), Matějka, Bílek, Rod, Sivek, Arnošt, Karbulka, Strnad, Tintěra, Novák A.

Sedm desítek diváků v mrazivé branické hale čekalo na první gól přesně šest minut a osmnáct sekund – rychlý protiútok v úvodní zásah přetavil Dominik Novák, a Kobra tak šla do vedení. Její náskok jen několik desítek sekund nato rozšířil Denis Heldák a po vyloučení Šaršoka ve třinácté minutě mohli domácí znovu skórovat, početní výhodou ale pohrdli. Přesilovku následně nevyužili ani hosté, a do první přestávky se tak odcházelo za stavu 2:0.

V následujícím dějství se s brankami doslova roztrhl pytel. Písečtí nejprve rychle srovnali trefami Davida Matějky a Jana Turka, které dělilo pouhých třiatřicet sekund. O pár minut později ale v podobně prudkém sledu skórovala zase Kobra – nejprve se prosadil Kamil Bříška, na jehož trefu navázal Dominik Valík. Čerstvě nabytý náskok ale domácím nevydržel ani minutu. Pouhých dvanáct sekund po sobě Sochůrka prostřelili Lukáš Bednařík s Jiřím Bártou. Další zásahy už prostřední část nenabídla, po dvou periodách tak na světelné tabuli v hale svítil stav 4:4.

Závěrečná třetina pak byla pro Šebovi svěřence pořádně hořká. Outsider totiž v ní čtyřmi brankami rozhodl o svém vítězství – do vedení Krále poslal Daniel Arnošt, z rychlého brejku pak náskok pojistil Dominik Bílek a po zásahu Davida Matějky v čase 55:10 začalo být více než pravděpodobné, že tři body poputují na jih Čech. Výhru ještě zásahem prázdné klece pětadvacet sekund před koncem potvrdil Lukáš Bednařík, a IHC tak na půdě Kobry zvítězilo 8:4.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Na utkání jsme byli dobře nabuzeni, vzhledem k tomu, že jsme prohráli v Písku. Šli jsme do něj s maximálním nasazením, ale bohužel za stavu 2:0, kdy jsme měli zápas pod kontrolou, došlo ke zbytečnému selhání gólmana. Soupeř se následně nás snažil vybrejkovat. My jsme udělali nějaké chyby. Pak už jsme se jen tlačili dopředu a dostávali zbytečné góly. Bylo to špatně. Tohle se nám nesmí stávat a hned v pondělí v tréninku z toho musíme udělat nějaké závěry co změnit jak v sestavě, tak i v taktice."

Karel Herr (IHC Králové Písek): "Začali jsme opět špatně. Dali jsme si hned zkraje dva vlastňáky. Ceníme si ale toho, že i když jsme prohrávali 0:2 a pak 2:4, dokázali jsme srovnat a nakonec to dotáhnout do vítězného konce."