05.10.2022

Braničtí deklasovali Most a slaví první tříbodovou výhru v sezóně!

Vojtěch Martinek

Los středečního pátého kola 2. ligy na led branické Kobry poslal nepopulární Lvy z Mostu, jednoho z nejsilnějších celků Západní konference. Pražané se ale soupeře nezalekli a výsledkem bylo první tříbodové vítězství v aktuálním ročníku, kterého dosáhli přesvědčivým výsledkem 6:1! Góly zaznamenali Tomáš Duda, Dominik Šteiner, Tomáš Šťastný, Daniil Petrov, Jakub Jedlička a Matěj Kolda.

5. kolo, 05.10.2022 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

6:1

(2:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Duda (Novák, Brož), 12. Šteiner (TS), 25. Šťastný (Šteiner), 30. Petrov (Petrák, Straka), 36. Jedlička (Petrák), 42. Kolda (Straka, Zídek) – 53. Procházka (Šimeček, Kroupa). Rozhodčí: Ovsík – Kučera, Maňák. Vyloučení: 6:10, navíc Mical (MOL) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ženíšek, Holý, Duda, Šteiner (A), Straka, Svach, Šesták – Janča, Kolda, Brož, Jedlička, Petrov, Martínek, Zídek, Novák (A), Šťastný (C), Petrák.

MOSTEČTÍ LVI: Kubík – Urbánek, Steinocher, Hoffmann, Havlůj (C), Nedrda, Kroupa – Písařík, Zdeněk, Mical, Kýhos (A), Böhm (A), Šimeček, Procházka, Řehoř, Kysela, Drašar.

Hned v prvních minutách střetnutí byly k vidění šance na obou koncích hrací plochy, přičemž jako první udeřila domácí Kobra. Jen pár sekund po vyloučení Steinochera za hákování otevřel prudkou ranou z modré skóre Tomáš Duda. Chvíli nato mohl náskok zvýšit Šťastný, který ale trefil jen pravou tyč.

Domácí fanoušci se ovšem přeci jen brzy zaradovali znovu. Böhm totiž sekl unikajícího Martínka, čímž Branickým připravil trestné střílení. Toho se ujal Dominik Šteiner, jenž vymíchal Kubíka a zasunul pryž k levé tyči. Další gól navzdory Písaříkově obrovské šanci v patnácté minutě nepadl, a do kabin se tak po úvodní části šlo za stavu 2:0.

Havlůjův trest ze samotného závěru první třetiny sice domácí v trefu nepřetavili, krosček Zdeňka se už ale bez gólové odplaty neobešel. Z bezprostřední blízkosti brankoviště se na střeleckou listinu zapsal Tomáš Šťastný, přičemž Micalův exces v polovině periody pak potrestal pro změnu Daniil Petrov. Lvi tak převážně kvůli vlastní nedisciplinovanosti v polovině utkání prohrávali už o čtyři trefy.

Další přesnou ránu branické tribuny viděly v čase 35:53, a i tentokrát musel ze své klece lovit puk Kubík. Bleskového brejku bravurně využil Petrák, který jednoduchou přihrávkou na kruh naservíroval puk volnému Jakubu Jedličkovi, a ten vymetl horní roh mostecké branky. Světelné tabule v hale tak před startem poslední části ukazovaly skóre 5:0.

Kubíka na startu třetí třetiny v brankovišti nahradil Hosnedl, ani ten ale duel neopustil s čistým štítem. Jen minutu po úvodním buly Strakovu ránu od mantinelu za jeho záda tečoval Matěj Kolda, a v Praze se tedy začalo schylovat k debaklu.

Nakonec se Mostu ještě před koncem podařilo výsledek kosmeticky upravit, když v čase 52:57 zakončením do levého horního rohu Sochůrka o čisté konto obral Jakub Procházka. Na výraznější zdramatizování bitvy už ale Severočechům nezbýval čas, a po závěrečné siréně tak platilo konečných 6:1.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Už v zápase ve Vrchlabí bylo vidět, že manšaft jde nahoru. To se prokázalo v první třetině, byť Most má kvalitní tým a hraje nahoře. Za vítězstvím jsme si šli od prvopočátku až dokonce. Dokázali jsme proměnit naše šance. Je třeba poděkovat celému manšaftu za nasazení, které podpořil Sochůrek výborným výkonem v bráně.

Vladimír Kýhos (MOSTEČTÍ LVI): Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme šance. Už druhé utkání se ale potýkáme s tím, že nemůžeme dát gól. Rozhodla naše častá vyloučení, kvůli kterým se domácí dostali na koně a zápas strhli na svou stranu. Mohli jsme dělat, co jsme chtěli, měli jsme několik samostatných úniků, vždy jsme ovšem narazili na gólmana Kobry, který zachytal výborně.